baneris leidinys

kiauleValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad susidarius itin pavojingai afrikinio kiaulių maro situacijai Baltarusijoje, nuo šių metų liepos 23 dienos Medininkų, Lavoriškių, Šalčininkų ir Raigardo pasienio kontrolės punktuose ir visuose vietinio eismo pasienio kontrolės punktuose su Baltarusijos Respublika bus pradėta transporto priemonėse važiuojančių ir pėsčiomis keliaujančių asmenų avalynės dezinfekcija.
 
Visi iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiuojantys ar pėsčiomis keliaujantys asmenys privalės pereiti specialiai įrengtą dezinfekuojamąjį kilimėlį. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba taip pat primena, kad į Lietuvą draudžiama įnešti ar įvežti bet kokius gyvūninės kilmės maisto produktus, pašarus, pašarinius priedus. Baltarusijoje nustačius naujus afrikinio kiaulių maro židinius, bus ir toliau griežtai kontroliuojamas keleivių asmeninis bagažas, draudžiami įvežti produktai bus konfiskuojami ir utilizuojami.  
 
Ūkiams biologinės saugos priemonės būtinos

Šakių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, siekdama apsaugoti rajono teritoriją nuo afrikinio kiaulių maro, rajono ūkių šeimininkus įspėja, kad šiuo metu biologinių saugos priemonių taikymas kiaulių ūkiuose yra būtinas.

Specialistai įspėja, jog kiekvienas kiaulių augintojas privalo reguliariai tikrinti ūkį juosiančią tvorą ir nelaikyti kiaulių lauke. Negalima įrenginėti šernų šėryklų prie kiaulių laikymo vietų. Būtina valyti ir dezinfekuoti drabužius, avalynę, įrangą ir transporto priemones, įvažiuojančias į fermą ir išvažiuojančias iš jos. Neleisti į kiaulių laikymo vietą pašalinių asmenų ar transporto priemonių - ypatingą dėmesį  reikėtų atkreipti į asmenis ir transportą, atvykstančius iš Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos.  Jei kilo įtarimų dėl kiaulių sveikatos būklės, jas reikia atskirti nuo sveikų ir nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, kol bus nustatyta liga. Veterinarijos specialistai pataria nešerti kiaulių virtuvės atliekomis, nenaudoti atliekų, kuriose gali būti gyvūninių produktų, kadangi tai pagrindinis galimo užkrato šaltinis. Be to, kiaulių augintojai turi nepamiršti, kad visos laikomos kiaulės turi būti deklaruojamos du kartus per metus.  Šiuo metu prekyba gyvomis kiaulėmis (turguose) visuose pasienio rajonuose, besiribojančiuose su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srtitimimi, yra griežtai draudžiama.

Nesilaikantiems saugos reikalavimų nebus kompensuojami nuostoliai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja, kad nesilaikant biologinės saugos reikalavimų kiaulių ūkiuose, laiku neinformavus apie pirmuosius ligos požymius, neužkirtus kelio ligų plitimui, gyvūnų ligos atveju augintojas praranda teisę į nuostolių kompensavimą už paskerstus ar sunaikintus gyvulius, šalutinių gyvūninių produktų naikinimą, laikymo vietos valymą ir dezinfekavimą ir privalo pats padengti visus su ligos likvidavimu kilusius kaštus.

„Draugo” inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos