baneris leidinys

Ekologiškai ūkininkaujantiems rajono ūkininkams rūpi, kokie pokyčiai bus numatyti ES Bendrojoje žemės ūkio politikoje (BŽŪP) naujuoju 2015- 2020 metų finansiniu laikotarpiu. Deklaruojama, kad ekologinei žemdirbystei ir toliau bus skiriamas išskirtinis dėmesys.
 
Šiuo metu galutiniai sprendimai dar nepriimti,- Vyriausybėje ir žemdirbių organizacijose vyksta diskusijos dėl paramos nuostatų ekologinei žemdirbystei naujuoju finansiniu laikotarpiu. Linkstama prie modelio, kad prioritetas būtų teikiamas mišriam ūkiui. Ekonominė analizė rodo, kad tokiems ūkiams galėtų būti mokama tam tikro dydžio priemoka prie bazinės kompensacinės išmokos už ekologinį ūkininkavimą. Kitas prioritetas būtų skiriamas viso ekologinio ūkio rėmimui, kad dalyje ūkio nebūtų ūkininkaujama tradiciškai, o kitoje – ekologiškai. Tai sukelia nemažai problemų ir patiems žemdirbiams. Pavyzdžiui, siekiant realizuoti ekologišką produkcija tam tikrose rinkose jau yra pageidaujama, kad produkcija būtų pagaminta būtent ekologiniame ūkyje. Žemdirbiai būtų orientuoti visą ūkį paskirti ekologiniam ūkininkavimui ir už tai būtų paskatinami tam tikro dydžio priemoka prie kompensacinių išmokų už ekologinį ūkininkavimą.

Planuojama įvertinti ir diferencijuoti išmokas ūkiams, plėtojantiems ekologinę sėklininkystę. Numatoma, kad ekologiniams ūkiams bus teikiama investicinė parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020  m. programą. Finansinio skatinimo prioritetai bus skiriami tiems žemdirbiams, kurie šalia ekologinės žemdirbystės imsis ir savo gaminamos produkcijos perdirbimo.

Numatytos ir netiesioginės galimybės paremti ekologinius ūkius. Nuo naujų mokslo metų pradžios per programas „Pienas vaikams“ bei „Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimas mokyklose ir darželiuose“ planuojama įmonėms ir įstaigoms tiekti ekologiškus ir išskirtinės kokybės produktus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos