baneris leidinys

Nuo šiol bus galima paprasčiau pasitikrinti informaciją apie savo finansinius įsipareigojimus kredito įstaigoms ir sužinoti savo kreditų istoriją. Tam reikės per elektroninės bankininkystės sistemą prisijungti prie Lietuvos banko valdomos Paskolų rizikos duomenų bazės.
 
Prisijungę prie Paskolų rizikos duomenų bazės, gyventojai gali sužinoti esamus finansinius įsipareigojimus kredito įstaigoms, susipažinti su savo kreditų istorija. Bazėje kaupiami bankų ir kredito unijų pateikti duomenys apie 1 000 Lt ir didesnių paskolų turėtojus. Šioje bazėje vartotojai gali sužinoti, kokios kredito įstaigos, vertindamos jų mokumą, domėjosi jų duomenimis per pastaruosius dvejus metus.

Informacija apie kreditus turi įtakos kliento rizikos vertinimui ir skolinimosi sąlygoms. Žinant įsipareigojimus, lengviau elgtis finansiškai atsakingai.

Kredito istorija duomenų bazėje saugoma septynerius metus po paskolos grąžinimo, paskolos pardavimo (perdavimo) dienos, o duomenys apie nurašytas paskolas - kol kreditorius turi reikalavimo teisę į šias paskolas, bet ne trumpiau kaip septynerius metus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos