baneris leidinys

verslumo mokymaiSocialinis verslas – darinys, kuris veikia pagal verslo principus, bet sprendžia socialines problemas visą gautą pelną reinvestuodamas į tolimesnę įmonės veiklą. Tikėtina, kad toks modelis gali atsirasti ir Lietuvoje.
 
Nuotr. Gelgaudiškiečiams buvo pristatomas naujas socialinio verslo modelis.
 
Gelgaudiškio dvare pirmadienį vyko renginys, kurio metu vietiniai gyventojai turėjo progą išgirsti apie naują verslo modelį - socialinį verslą. Bendruomenių kaitos centro lektorė Jolanta Blažaitė teigė, jog tokio verslo sąvoka Lietuvoje yra nauja. Tai verslas, kuris siekia išspręsti, ar bent dalinai padėti išspręsti, kokią nors opią socialinę problemą nesiekdamas pelno sau. Viso gauto pelno ji neskirsto akcininkams, indėlininkams, o jį reinvestuoja į tolesnę organizacijos veiklą.

Pasak. J. Blažaitės, Lietuvoje tokio verslo panašumo pavyzdys būtų „Maisto banko“ parduotuvėlė, kur už 4 litus galima įsigyti besibaigiančio galiojimo produktų paketų žmonėms, kurie nėra įregistruoti socialiai remtinų žmonių sąrašuose, bet gyvena skurdžiai. Didžiojoje Britanijoje socialinio verslo modelis yra labai plačiai prigijęs, yra apie 62 tūkst. socialinio verslo įmonių. Europoje jos taip pat labai auga. Tikėtina, kad toks darinys gali netrukus atsirasti ir Lietuvoje.

Gelgaudiškyje vykusio susitikimo su gyventojais metu buvo bandoma pamodeliuoti socialinio verslo idėjas. Pasak J. Blažaitės, Lietuvoje socialinių paslaugų pasiūla, lyginant su kitomis šalimis, yra mažoka, menka jų įvairovė. Akivaizdu, kad socialinis verslas galėtų tapti ateities niša versliems gyventojams. Paskaita sulaukė susidomėjimo, jos pasiklausyti atėjo apie 20 gyventojų.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos