baneris leidinys

kiaulevedePraėjusią savaitę rajono savivaldybės žemės ūkio skyriuje surengtas skubus pasitarimas dėl afrikinio kiaulių maro užkrato pavojaus ir prevencinių priemonių taikymo. Pasireiškus naujiems kiaulių maro židiniams ne tik Rusijos, bet ir Baltarusijos teritorijoje, iškilo realus pavojus dėl užkrato paplitimo ir mūsų rajono teritorijoje.
 
Pasitarime dalyvavo rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai, rajono seniūnijų žemės ūkio specialistai. Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Alfonsas Kasiliauskas pateikė informaciją apie susiklosčiusią situaciją dėl afrikinio kiaulių maro, paragino visus būti itin budriems ir laikytis visų nustatytų prevencinių priemonių bei reikalavimų. Šiuo metu svarbiausias darbas,- deklaracijų užpildymas.

Grėsmė reali

Dėl gresiančio afrikinio kiaulių maro užkrato pavojaus visi rajono kiaulių augintojai privalo deklaruoti auginamas kiaules Šakių valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, o kam patogiau, tai gali padaryti savo seniūnijose arba pas privačia veikla užsiimančius veterinarijos gydytojus. Seniūnijų žemės ūkio specialistams išdalintos deklaracijų formos, paaiškinta, kaip jas užpildyti. Didelis dėmesys bus skiriamas gyventojų švietimui ir informavimui. Kaip pastebėjo savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfridas Vigelis, situacija išties grėsminga. „Kadangi Lietuvos teritorija ribojasi su Baltarusija, tad ligos užkratas gali pasiekti ir mus. Atsiradus ligos židiniui, tenka naikinti visus gyvulius,- tiesiog sudeginti, nes tik tokiu būdu gali būti sunaikintas užkratas. Pasireiškus ligai, patiriami didžiuliai nuostoliai. Nuo to, kaip žmonės sugebės laikytis nurodymų ir vykdyti visus prevencinius reikalavimus, priklausys, ar pavyks užkirsti kelią šios itin pavojingos ligos užkrato patekimui į mūsų rajoną bei Lietuvą. Žmonės turi būti labai budrūs“,- sakė A.Vigelis.

Kiaulių augintojai, kurie nedeklaruos auginamų gyvulių, ligos protrūkio atveju, gali būti net patraukiami baudžiamojon atsakomybėn. Neužpildę deklaracijų, negalės pretenduoti į jokią valstybės paramą ir nuostolių kompensavimą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos