baneris leidinys

melioracijaVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Lietuvos melioracijos įmonių asociacija kartu su Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga šiemet rugpjūčio 20-21 dienomis Šakių rajone surengė praktinį seminarą melioracijos ir remonto darbų klausimais. Į seminarą susirinko gausus būrys šalies melioracijos ir hidrotechnikos įmonių specialistų ir vadovų, ekspertų, mokslininkų, hidrotechnikų, renginyje taip pat dalyvavo Žemės ūkio ministerijos atstovai, savivaldybių melioracijos specialistai, svečiai iš Latvijos. Kvalifikacijos kėlimo seminarą per dvi dienas išklausė apie 300 dalyvių.
 
Nuotr. Seminaro metu drenažo įrengimą su durpių užpylimu ant drenų demonstravo UAB „Hidrokesta“ darbuotojai, dirbdami su daugiakaušiu ekskavatoriumi „Barth Holland K171“ (Olandija).
 
Nuo teorijos – prie praktikos
 
Į Zyplių dvarą susirinkę seminaro dalyviai, lydimi Lukšių seniūno Vido Cikanos, pirmiausia apžiūrėjo restauruotus Zyplių dvaro rūmus. Seminaras prasidėjo filmuotos medžiagos peržiūra apie pagrindinius melioracijos sistemų įrengimo ir priežiūros darbus. Melioracijos specialistus labiausiai sudomino praktinė seminaro dalis,- drenažo rengimo technologijos su durpių užpylimu ant drenų demonstravimas Duobiškių kaime. Melioracijos darbus atliko UAB „Hidrokesta“ daugiakaušis ekskavatorius „Barth Holland K171“ (Olandija). Šiuo metu tai vienintelis tokio tipo ekskavatorius Lietuvoje. Europoje ir pasaulyje, žinoma, yra analogiškos ir gerokai modernesnės technikos. Kaip sakė įmonės vadovas Valdas Savukaitis, su šia prieš dvejus metus įsigyta technika, kuri kainavo per 300 tūkst. litų, pernai buvo nutiesta 50 km drenažo linijų. Darbai atlikti tikrai kokybiškai. „Ekskavatorius pagamintas prieš 30 metų, o gamintojas, Olandijos įmonė, jau seniai neveikia, tad didžiausia problema, su kuria mums tenka susidurti - atsarginių detalių stygius,“- sakė „Hidrokestos“ direktorius. Beje, nauja tokio tipo technika šiandien kainuotų apie pusantro milijono litų.
 
Pašalinti melioracijos sistemos gedimai

Neretai po javapjūtės drenuotame plote išryškėja įsiurbimo vietos,- drenažo sistemos gedimai. Seminaro dalyviams būtent ir buvo pademonstruoti drenažo sistemos gedimo šalinimo darbai ūkininko Juozo Pranaičio nupjautų javų laukuose. Melioratoriai čia pažymėjo net kelias įsiurbimo vietas. Kaip sakė rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vilhelm Haase,  ūkininkams tai gana aktuali problema. Kasmet gaunama apie 90 ūkininkų prašymų dėl drenažo sistemos gedimų pašalinimo. Labai svarbu, kuo greičiau sutvarkyti visus gedimus, kad visai drenažo sistemai būtų padaryta kuo mažesnė žala.
 
Tvenkinių valymas - nuolatinis darbas

Kita seminaro dalyvių stotelė – prie Lukšių tvenkinio. Čia pagal vykdomą tvenkinio išvalymo projektą buvo pademonstruota vandens telkinių dugno priežiūrai skirta įranga. Lukšių tvenkinio valymo darbus atliekančios UAB „Erdvė“ (Ignalinos r.) vadovas Valerij Morozov pabrėžė, jog demonstruojama įranga yra itin universali,- gali judėti ne tik vandeniu, bet ir sausuma. Prieš kelerius metus ji įsigyta už 350 tūkst. litų (svoris - 1,5 tonos). Šios įrangos darbo galimybės labai plačios,- atliekami ne tik tvenkinių valymo, bet ir gilinimo darbai, grunto tvarkymas. Per dieną gali būti išvaloma apie 25 arai užpelkėjusio tvenkinio ploto. Svarbiausia, anot įmonės vadovo, jog tvenkiniai būtų prižiūrimi pastoviai. Jei iš išvalyto tvenkinio kas keleri metai nebus pašalinami iš naujo priaugę meldai ir žolės, atliktas darbas bus bevertis.

Seminaro nauda - akivaizdi

Seminaro dalyviai taip pat galėjo stebėti kitus praktinius darbus, įvairias naujausios technikos galimybes. Pademonstruotas drenažo trasų gedimų ieškiklių praktinis panaudojimas, parodyta, kaip dirba nauja savaeigė griovių šlaitų šienavimo technika. Kaip pastebėjo seminare dalyvavęs rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfridas Vigelis, tokių seminarų nauda akivaizdi,- ne tik susitinka ir pabendrauja tos pačios srities specialistai, patyrę melioratoriai, bet ir visi turi puikią progą pamatyti, sužinoti, išgirsti iš pirmų lūpų apie visas technologines naujoves, išvysti naujausios technikos galimybes. Tokie seminarai atskiruose Lietuvos rajonuose vyksta kasmet.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos