Apie mus

laikrasciai2012-ųjų metų pavasarį laikraštis „Draugas“, kurį leidžia UAB „Daugtaškis“, šventė garbingą 50-metį. 1962-ųjų balandžio 25 dieną laikraštis išėjo pavadinimu „Draugas“.

Pirmiausiai, nuo 1945-ųjų buvo pradėtas leisti laikraštis „Tikruoju keliu“. Tokie laikraščiai tada jau ėjo Rokiškyje, Zarasuose, kitose apskrityse. 1950-ųjų gruodžio 13 dieną išėjo pirmasis „Socialistinio kelio“ laikraščio numeris. Tai buvo naujas pavadinimas. 1962-ųjų balandžio 25 dieną jau trečiuoju pavadinimu išėjo pirmasis laikraščio „Draugo numeris. Būtent taip jau penkiasdešimt metų ir vadinamės.

Pirmuosius du „Draugo“ numerius pasirašė redaktoriaus pavaduotojas Stasys Stankevičius, o nuo trečiojo numerio - šviesios atminties redaktorius Juozas Rutkauskas. Jis buvo pirmasis „Draugo“ laikraščio redaktorius. Vėliau, 1970 - 1977 metais, laikraštį redagavo Antanas Salys, vėliau tradicijas tęsė jo įpėdinis Gintautas Petras Dubickas. Penktoji „Draugo“ redaktorė buvo jau 2008 metais Anapilin išėjusi Aldona Zavistauskienė. Ji laikraštyje dirbo beveik 30 metų, apie 12 metų jam radaktoriavo. 2000 metais „Draugą“ nupirko vienintelis UAB „Daugtaškis“ akcininkas Vytas Januškevičius ir kolektyvui pradėjo vadovauti Brigita Januškevičienė. Nuo tada prasidėjo tam tikras laikraščio Atgimimas. Pasikeitė ne tik vadovai, bet laikui bėgant ir visas kolektyvas, laikraščio redakcija persikėlė į naujas patalpas.

Kaip byloja laikraščio istorija, „Draugo“ iš rajoninio gyvenimo laiko vėjai neištrynė. Žinoma, per visą laikotarpį daug kas keitėsi, nusistovėjo tradicijos. Nuo 2007 metų pradėjome spausdinti spalvotą laikraščio variantą, antradieniais leidžiamas aštuonių, penktadieniais – dvylikos puslapių laikraštis. Jau keletą metų laikraštis turi internetinę www.drg.lt svetainę.

„Draugas“ metams einant storėjo, gražėjo ir nors jame buvo nemažai pokyčių, tačiau nepamiršęs senų tradicijų ir su nauju požiūriu, jis tebegyvena ir šiandien. Šiuo metu „Draugo“ kolektyvą sudaro aštuoni žmonės, kurie stengiasi, kad dienos šviesą laikraštis išvystų kuo informatyvesnis, įdomesnis. Kaip laikraščio keturiasdešimtmečio šventėje yra sakiusi A. Zavistauskienė, iš tikrųjų laikraščio gyvenimas trumpas. Kas jį pervertė, kas nuotraukas pažiūrėjo ar šiek tiek įdėmiau paskaitė ir padėjo į šalį, ar į šiukšliadėžę numetė, ugnį prasikūrė. Tačiau kiekvienas sakinys, pateikiamas skaitytojams, ne kartą apmąstytas, apgalvotas, koreguotas. Šiandien mes vienokie, rytoj jau kitokie – gvildenantys naujas temas, aptarinėjantys kitas problemas ir įvykius. Ir taip numeris keičia numerį.

 

 

 

 

Į puslapio viršų 

 

Laikraščio „Draugas“ logotipai

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar prisiimti atsakomybę atsistatydinant yra tinkamas sprendimas?

klausimelis 04 12Danutė iš Paluobių:

Atsistatydinti – lengviausias kelias. Nemanau, kad toks požiūris yra teisingas. Geriau, kad ministrai patys išspręstų susidariusias problemas, nes iki jų kadencijos pabaigos liko labai mažai laiko. 

klausimelis 04 12 2

Vytautas iš Lepšių:

Nelabai. Jei prisidirbi, tai turi pats ir ištaisyt, išsisrėbt tą košę, o ne trauktis. Nors kas žino, kodėl taip nutinka. Gal ministrai nesusikalba su Vyriausybe.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.