Žemės ūkio ministras susitiko su rajono žemdirbiais

starkeviciusGiedrė PLEČKAITYTĖ

Vasario 5 dieną Šakių rajono ūkininkų susirinkime viešėjo aukščiausieji valdžios atstovai, atsakingi už žemės ūkio politiką. Jie atsakinėjo į rajono žemdirbių pateiktus klausimus. Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius nestokojo optimistinių žinių ir gerų norų padėti spręsti žemdirbių problemas.

Nuotr. Vasario 5 dieną Šakiuose viešėjęs Žemės ūkio ministras K. Starkevičius gavo ne vieną asmeninį prašymą padėti išspręsti ūkininkų problemas. Dėl to jis pažadėjo atvykti kovo mėnesį ir asmeniškai susitikti su žemdirbiais.

Praėjusį penktadienį Šakių kultūros centre įvyko dar pernai metų pabaigoje planuotas Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus ir rajono žemdirbių susitikimas. Kartu su ministru Šakiuose viešėjo Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus pavaduotojas Vitas Lopinys, Finansų ministerijos Mokesčių departamento atstovė Audronė Misiūnaitė, Žemės ūkio ministerijos departamento direktorius Vidmantas Krasuckis. Apie pusantros valandos trukusiame susitikime buvo aptarta situacija žemės ūkio srityje, svečiai atsakinėjo į ūkininkų klausimus.
 
Pasisakė ministras

Susitikime pirmasis žodį tarė ministras K. Starkevičius. Jis, neslėpdamas jaudulio, pasidalijo prisiminimais apie studijų metais praleistas dienas dirbant mūsų rajono kolūkiuose. Ministras negailėjo pagiriamųjų žodžių Šakių rajonui ir jo žemdirbiams.

Kalbėdamas apie žemės ūkio aktualijas, ministras K. Starkevičius apžvelgė jau padarytus darbus. Supaprastinus paramos gavimo procedūrų tvarką, anot ministro, buvo galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir lėšų. Esą ir toliau bus sprendžiama, kokios paramos ar projekto įgyvendinimo tvarką dar būtų galima supaprastinti.

Ministras pasakojo apie  galimybę savo dirbamuose žemės plotuose vykdyti melioracijos darbus. Šiandien pateikta 100 paraiškų, kurios įvertintos 130 mln. litų. Ūkininkai ir bendrovių vadovai, norėdami atlikti melioracijos darbus bei pasinaudoti tokiems darbams teikiama parama, turėtų sukurti melioracijos sistemų naudotojų asociaciją, kurioje būtų ne mažiau nei trys asmenys. Už melioracijai skirtas lėšas būtų galima atlikti ir kelių tvarkymo darbus melioruojamoje teritorijoje. Kelių tvarkymo problemą buvo iškėlę Griškabūdžio ūkininkai.

Ministras K. Starkevičius pasidžiaugė, kad mūsų rajone parengti keturi projektai, kurie bus įgyvendinami jau artimiausiu metu. Pagal priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ kitąmet rajone vyks kalbininko Jono Jablonskio sodybos pastatų rekonstrukcija Rygiškių kaime, Panovių kaimo geriamo vandens tiekimo ir nuotekų sistemos sutvarkymas, privažiavimo prie Sudargo piliakalnių sutvarkymas ir senojo Kidulių ambulatorijos pastato pritaikymas kultūros poreikiams.

„Vietos veiklos grupės, bendruomenės, prašau, būkite aktyvios, spręskite, ką reikia sutvarkyti jūsų kaimuose, kad juose būtų ne tik gera dirbti, bet ir būtų malonu gyventi“,- kalbėjo ministras K. Starkevičius. Mat Šakių rajonui kaimo atnaujinimo darbams pagal „LEADER“ programą numatyta 9 mln. litų. Lėšoms įsisavinti tereikia tik visuomenės aktyvumo ir konkrečių planų.

Palaiko kooperacijas

Kalbėdamas apie pienininkystės sektorių, ministras teigė palaikąs kooperacijų kūrimąsi. Jo nuomone, kooperacijos užtiktina konkurencingumą. Kooperacijų nariai gali turėti didesnę įtaką pieno supirkimo kainoms, ūkininkų naudai.

Apie išmokas kalbėjęs ministras patikino, kad šiuo metu ministerijos tikslas, kad Lietuvoje išmokos būtų suvienodytos su senosiomis Europos Sąjungos šalimis. Šią žinią ūkininkai palydėjo plojimais. Bene labiausiai žemdirbius domino klausimas dėl šiųmečių išmokų, ministras pažadėjo, kad bus dedamos visos pastangos, jog jos išliktų tokio pat lygio, kaip ir 2009 metais. Anot K. Starkevičiaus, šiuo metu jį neramina žemdirbiams mažiausiai palankus Bankroto įstatymas, kurį dar reikėtų tobulinti. K. Starkevičiaus vadovaujama ministerija užsibrėžus tikslą ieškoti geriausių rinkų žemdirbių produkcijai realizuoti. Ministras pastebėjo, jog Lietuva išveža daug tonų grūdų. Anot jo, tai yra gerai, bet derėtų pagalvoti apie galutinio produkto pagaminimą šalyje. „Kodėl mes neužauginame gyvulių, paukščių – nesukuriame galutinio produkto. Šia linkme reikia dirbti. Kad būtų sukurta kuo daugiau pridedamosios vertės, negu turime šiandien“,- sakė ministras. Jis pasidžiaugė, kad tik šalies ūkininkų dėka pernai krizė buvo išgyventa kaip įmanoma švelniau.

Vyks bendradarbiavimas

Vykusiame žemdirbių susirinkime ūkininkai pateikė daug jiems aktualių klausimų. Dažną domino Jaunųjų ūkininkų programos rėmimas. Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus pavaduotojas Vitas Lopinys negalėjo pasakyti, pagal kokias programas ir kokio dydžio šiemet bus įgyvendinama Jaunųjų ūkininkų rėmimo programa. Šiai programai numatyta 25 mln. litų. V. Lopinys paragino domėtis galimybe pasinaudoti ES lėšomis vėjo jėgainėms statyti. Tai vis labiau domina ir rajono žemdirbius. Žemės ūkio ministerijos Žemės departamento vadovas R. Krasuckis patikino, kad cukrinių runkelių augintojai šiemet turėtų gauti dvigubą išmoką.

Tuo tarpu Šakiuose viešėjusi Finansų ministerijos Mokesčių departamento atstovė A. Misiūnaitė pasveikino žemdirbius tapus visaverčiais mokesčių mokėtojais. Ji apžvelgė pasikeitusias mokesčių naujoves, aiškino mokesčių natūra naujoves.

Susitikimo pabaigoje ministras K. Starkevičius patikino, jog kovo mėnesį vėl lankysis Šakiuose. Jis susitiks asmeniškai su žemdirbiais, kad jiems padėtų spręsti jų problemas, susijusias su žemės ūkiu.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar prisiimti atsakomybę atsistatydinant yra tinkamas sprendimas?

klausimelis 04 12Danutė iš Paluobių:

Atsistatydinti – lengviausias kelias. Nemanau, kad toks požiūris yra teisingas. Geriau, kad ministrai patys išspręstų susidariusias problemas, nes iki jų kadencijos pabaigos liko labai mažai laiko. 

klausimelis 04 12 2

Vytautas iš Lepšių:

Nelabai. Jei prisidirbi, tai turi pats ir ištaisyt, išsisrėbt tą košę, o ne trauktis. Nors kas žino, kodėl taip nutinka. Gal ministrai nesusikalba su Vyriausybe.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.