Rąstiniai namai: 2 populiariausi fasado apdailos tipai


Nors gyvenamieji rąstiniai namai nuo seno buvo vertinami kaip puikus pasirinkimas sezoniniam poilsiui, šiais laikais jie vis mažiau skiriasi nuo namų, kuriuose galima gyventi ištisus metus. Dėl unikalios medienos išvaizdos, ilgaamžiškumo ir kitų savybių, mediniai nameliai šiandien yra viena populiariausių gyvenamųjų namų rūšių rinkoje. Įmonės www.meistronamai.lt specialistų teigimu, įvairių tipų gyvenamųjų rąstinių namelių fasado apdaila suteikia galimybę sukurti unikalų, šiuolaikišką tokio namo stilių, kuriame mediena tampa ne paprastumo ir mažos kainos, o prabangos ir natūralumo simboliu.
 
 2nd article 1st image

Rąstinių namelių fasadų apdaila: skirtingų fasadų pranašumai

Kiekvieno namo sienos yra nuolat veikiamos įvairių oro sąlygų, todėl statant gyvenamąjį rąstinį namelį ne mažiau dėmesio nei būsimai namo išvaizda reikėtų skirti jo sienų apsaugai, kurią dažniausiai lemia pasirinktas fasado tipas bei jo tinkamas įrengimas. Žemiau Meistro Namai ekspertai apžvelgia du populiariausius fasadų tipus, kuriuos vertėtų apsvarstyti nusprendus jog rąstiniai namai galėtų būti tinkamiausias pasirinkimas jūsų sklypui.

Ventiliuojami fasadai
Pasak Meistro Namai ekspertų, dėl vis didėjančios apdailos medžiagų įvairovės ir išskirtinių pranašumų ventiliuojami fasadai tampa vis dažnesniu pasirinkimu statant rąstinius namus.

Vėdinami fasadai skiriasi nuo kitų tipų fasadų tuo, kad jų konstrukcijos metu tarp sluoksnio, kuris dedamas ant išorinės pastato sienos (šilumos izoliacijos) ir pakabintos išorinės apdailos yra paliekamas oro tarpas vėdinimui. Jo dėka ventiliuojami fasadai, palyginti su kitų tipų fasadų konstrukcijomis, turi daug reikšmingų pranašumų: nuo išskirtinės namo sienų apsaugos iki nepralenkiamo ilgaamžiškumo.

Tokiu atveju namo išorės apdailai dažniausiai naudojamos vandeniui ir ugniai atsparios apdailos plokštės, kurios leidžia užtikrinti ne tik aukščiausią namo konstrukcijų apsaugos lygį, bet ir nuspręsti, kaip atrodys jūsų rąstiniai namai.

 2nd article 2nd image

Vienas didžiausių ventiliuojamo fasado privalumų, kurį pabrėžia www.meistronamai.lt ekspertai, yra apsauga nuo drėgmės pertekliaus sukeliamų problemų. Vanduo, prasiskverbiantis per išorinę fasado sieną ir pasiekiantis namo konstrukcijas, gali padaryti ypač didelę žalą. Šiuo atveju vėdinami fasadai užtikrina visapusišką gyvenamojo rąstinio namelio sienų apsaugą nuo drėgmės. Drėgmei prasiskverbus per fasado apdailą, į oro tarpą patekęs vanduo nuteka žemyn ir taip palieka pastato sieną. Sienoje paliktas oro tarpas tuo pačiu principu padeda pašalinti drėgmę iš salono, taip nesukurdamas terpės daugintis įvairiems mikroorganizmams ir veistis pelėsiui bei užtikrinant namo konstrukcijų apsaugą.

Antras, ne mažiau svarbus pranašumas yra tai, kad ventiliuojami fasadai dėl oro tarpo nepalieka šalčio tiltų ir leidžia padidinti šiluminę varžą, taip sumažinant bendrą namelio šilumos suvartojimą. Maža to, oro tarpas tarp fasado plokščių ir namo izoliacinio sluoksnio užtikrina natūralų fasado vėdinimą, taip reguliuojant optimalų drėgmės kiekį patalpose. Taip pat svarbu paminėti, kad renkantis ventiliuojamą fasadą, jo apdailos plokštės namo sienas visą laiką palieka šešėlyje, todėl karštuoju metų laiku rąstiniai namai pasižymi komfortabilia patalpų temperatūra.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – ventiliuojami fasadai gaisro atveju gali žymiai sumažinti gaisro nuostolius, o tai ypač svarbu, kai kalbame apie namą, pagamintą iš medinių konstrukcijų.

Šlapi fasadai

Antrasis, taip pat gana dažnai pasirenkamas gyvenamojo rąstinio namelio fasado apdailos būdas yra šlapias fasadas, kuriam būdinga viena pagrindinė, šilumą izoliuojanti medžiaga, apsauganti namą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Šiuo atveju gyvenamojo rąstinio namelio fasadas yra užbaigiamas naudojant pasirinktą dekoratyvinį tinką. Nors tokio tipo fasado namuose nėra gero oro vėdinimo, dėl itin aukšto šiltinimo savybių lygio jis leidžia gerokai sumažinti namo šildymo išlaidas, o tokio fasado kaina yra viena prieinamiausių rinkoje.

 2nd article 3rd image

Kalbant apie drėgnų fasadų pranašumus, Meistro Namai ekspertai pabrėžia jų išskirtinių izoliacinių savybių svarbą. Visų pirma, rąstiniai namai su tokio tipo fasadais leidžia padidinti šiluminę sienų varžą, nes šie fasadai dėl tinko nepalieka šalčio tiltų, taip sumažinant bendrą pastato šilumos sunaudojimą.

Be to, gera sienų izoliacija apsaugo nuo kondensato susidarymo vidinėse pastato konstrukcijose. Šis procesas turi įtakos ne tik sienų patvarumui bet ir ilgaamžiškumui, nes sienose besikaupianti drėgmė dažniausiai sukuria puikias sąlygas pelėsių ir kitų mikroorganizmų vystymuisi, o tai gali padaryti daugiau žalos, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kitas svarbus aspektas yra tai, kad tokio tipo fasadai puikiai sugeria ir garsą.

Atsižvelgiant į tai, kad šlapias fasadas yra ypač nelaidus karščiui ir šalčiui, jis taip pat palaiko optimalią patalpų temperatūrą. Naudojant tokio tipo šilumos izoliaciją rąstiniai namai bei jų sienos nebus linkusios užšalti, todėl ir konstrukcijoms neturės įtakos dideli temperatūros svyravimai. Svarbiu pranašumu laikoma ir prieinama drėgnų fasadų kaina.

Norėdami apie namo fasadus ir gyvenamųjų rąstinių namelių statybą bei priežiūrą sužinoti daugiau, apsilankykite www.meistronamai.lt.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.