Prezidento posto sieks aštuoni kandidatai

LR Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d. Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino reikiamą parašų skaičių surinkusių kandidatų sąrašą.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį paskelbė užbaigusi į Respublikos Prezidentus kandidatuojančių asmenų surinktų rinkėjų parašų patikrinimą. Visi aštuoni Prezidento posto šiuo metu siekiantys asmenys surinko reikiamą jų dalyvavimą rinkimuose remiančių rinkėjų parašų skaičių.

Iki prasidedant parašų rinkimui VRK rekomendavo kandidatuojančių asmenų atstovams, kad šie surinktų bent 10 procentų daugiau rinkėjų parašų nei reikalauja Rinkimų kodeksas, kadangi praktika rodo, kad dalis parašų patikrinimo metu nebūna įskaitomi.

Iš viso rinkėjų parašus rinko 12 kandidatų. Gintautas Kniukšta, Arūnas Rimkus ir Valdas Tutkus nustatyto 20 tūkstančių parašų skaičiaus nesurinko ir toliau tęsti dalyvavimo rinkimuose negalėjo. Aurelijus Veryga parašus surinko, tačiau pateikė prašymą atšaukti pareiškinius dokumentus ir iš tolimesnio dalyvavimo rinkimuose pasitraukė.

Likusių aštuonių kandidatų surinktus parašus VRK patikrino, tad gegužės 12 d. vyksiančiuose rinkimuose rinkėjai biuletenyje ras šių kandidatų pavardes: Giedrimas Jeglinskas, (Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas kandidatas), Andrius Mazuronis, (Darbo partija), Gitanas Nausėda (save išsikėlęs kandidatas), Ingrida Šimonytė, (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė), Eduardas Vaitkus (save išsikėlęs kandidatas), Ignas Vėgėlė (save išsikėlęs kandidatas), Dainius Žalimas (Laisvės partijos keliamas kandidatas), Remigijus Žemaitaitis (save išsikėlęs kandidatas).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.