Prezidento posto sieks aštuoni kandidatai

LR Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d. Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino reikiamą parašų skaičių surinkusių kandidatų sąrašą.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį paskelbė užbaigusi į Respublikos Prezidentus kandidatuojančių asmenų surinktų rinkėjų parašų patikrinimą. Visi aštuoni Prezidento posto šiuo metu siekiantys asmenys surinko reikiamą jų dalyvavimą rinkimuose remiančių rinkėjų parašų skaičių.

Iki prasidedant parašų rinkimui VRK rekomendavo kandidatuojančių asmenų atstovams, kad šie surinktų bent 10 procentų daugiau rinkėjų parašų nei reikalauja Rinkimų kodeksas, kadangi praktika rodo, kad dalis parašų patikrinimo metu nebūna įskaitomi.

Iš viso rinkėjų parašus rinko 12 kandidatų. Gintautas Kniukšta, Arūnas Rimkus ir Valdas Tutkus nustatyto 20 tūkstančių parašų skaičiaus nesurinko ir toliau tęsti dalyvavimo rinkimuose negalėjo. Aurelijus Veryga parašus surinko, tačiau pateikė prašymą atšaukti pareiškinius dokumentus ir iš tolimesnio dalyvavimo rinkimuose pasitraukė.

Likusių aštuonių kandidatų surinktus parašus VRK patikrino, tad gegužės 12 d. vyksiančiuose rinkimuose rinkėjai biuletenyje ras šių kandidatų pavardes: Giedrimas Jeglinskas, (Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas kandidatas), Andrius Mazuronis, (Darbo partija), Gitanas Nausėda (save išsikėlęs kandidatas), Ingrida Šimonytė, (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė), Eduardas Vaitkus (save išsikėlęs kandidatas), Ignas Vėgėlė (save išsikėlęs kandidatas), Dainius Žalimas (Laisvės partijos keliamas kandidatas), Remigijus Žemaitaitis (save išsikėlęs kandidatas).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.