
Nuotr. Ch. Bargmanas įsitikinęs, kad miesto partnerių herbų lenta padėtų supažindinti su jais šakiečius, pamalonintų užsienio turistus ir papuoštų patį miestą.
„Norėčiau, kad Šakių valdžia atidengtų susibroliavusių miestų, arba partnerių herbus. Septynios Lietuvos savivaldybės jau yra tai padariusios. Norėčiau paaiškinti, kokia iš to nauda. Pirmiausiai, miesto žmonės pamažu sužinos, su kuo miestas bendradarbiauja. Antras dalykas, atvykę užsieniečiai būna pamaloninti, kai pamato savo herbą, o trečia, jei tai gražiai padaryta – yra miesto puošmena“,- užbaigė Ch. Bargmanas.
Jis teigė su šiuo pasiūlymu jau aplankęs dešimtis savivaldybių, o kai kurios juo pasinaudojo. „Kaune šią idėją įgyvendinti pavyko tik po trejų metų“,- pasakojo Ch. Bargmanas, save vadinantis tiesiog entuziastu.
Kas lėmė, kad gidas ėmėsi šios iniciatyvos, kurios išlaidų jam ne tik niekas nefinansuoja, bet dažnai pamiršta ir padėkoti? Šią idėją jis pamatė Kėdainiuose ir nusprendė, jog ja reikėtų pasinaudoti. „Pagalvojau, tai ką, kėdainiečiai protingi, o kauniečiai kvaili? Taip gimė šita iniciatyva ir pamažu taip pavyko, kad dar penki miestai atidengė savo herbus – Kaunas, Šiauliai, Telšiai, Kaišiadorys ir Jonava. Kelmė tai padarė pati, be manęs. Siūlau, kad Šakiai neliktų paskutiniai“,- teigė Ch. Bargmanas, su savimi atsivežęs ir įvairių spaudos publikacijų apie savo veiklą. Tarp jų – ir mūsų laikraščio žinutė, kurioje rašoma, jog Ch. Bargmanas jau buvo atvykęs į Šakius 2007m. ir šiuo klausimu bendravo su tuometiniu vicemeru Algimantu Damijonaičiu. „Mes pasinaudosime jūsų pasiūlymu, apsvarstysime jį. Tačiau greitai tokie dalykai neišsisprendžia“,- tokį atsakymą tuomet iš jo išgirdo Ch. Bargmanas. Šįkart jis kreipėsi į Kultūros ir turizmo skyrių, kur buvo atsakyta, jog idėja verta apsvarstymo. Lenkijos miestas Goldapas ir Kaliningrado srityje esantys Gusevas bei Krasnoznamenskas – trys miestai, su kuriais bičiuliaujasi Šakiai. Skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė teigė, jog minčių įamžinti jų herbus jau būta galvojant apie Šakių miesto skvero projektą, tačiau jis nebuvo patvirtintas. Kurioje konkrečiai miesto vietoje turėtų atsirasti tokie herbai – svarstytinas klausimas.
23 metus gidu dirbantis Ch. Bargmanas priklauso gidų gildijai, specializuojasi geneologinio turizmo srityje – atvykusiems turistams padeda surasti savo protėvių šaknis. „Mes, gidai geneologai, juokaujame, kad gyvename ne dvidešimt pirmajame, o devynioliktajame amžiuje. Dažnai žmonės atvyksta vedini savo protėvių pėdsakų, kurie siekia devynioliktojo amžiaus vidurį ar net pirmąją pusę. Ne kartą esu šiais tikslais lankęsis ir jūsų rajone“,- pasakojo Ch. Bargmanas.
„Draugo“ inf.