Šiam užsiėmimui naudojamas atlasas, bet, kaip sako I. Drazdauskienė, galima naudoti bet kokią medžiagą, skiriasi tik jos apdirbimo būdai. Darbas susideda iš atskirų dalių – „lapelių“. „ Aš dažniausiai naudoju atlasą, kurį iš pradžių reikia susikarpyti kvadrato formos gabalėliais. Tada kiekvieną medžiagos gabalėlį reikia apdeginti, kad neirtų. Na, o toliau jau vyksta kūrybinis procesas“, – technikos subtilybėmis dalijosi I. Drazdauskienė.
Edukacijoje dalyvavusios moterys pajuto, jog darbas reikalauja itin didelio kruopštumo, nes visi lapeliai turi būti vienodi. Kiekvienas perlenkimas svarbus tolimesnei eigai. Užsiėmime gamintą angelą sudarė tik septynios atskiros dalys ir iš pradžių atrodė, kad nebus labai sudėtinga, tačiau darbas pareikalavo ne vieno gilaus atodūsio dėl netikslaus perlenkimo ar nudegusių pirštų.
„Tai kalėdinė dekoracija, kuria galima papuošti eglutę“, – apie pagamintą angeliuką sakė moteris.
Zyplių dvare tą pačią dieną buvo pristatyta I. Drazdauskienės rankdarbių paroda, kurią sudarė šiuo stiliumi gaminti taurių papuošimai, plaukų segtukai, įvairios sagės ir kitos grožybės.
„Draugo“ inf.