Zyplių dvare – japoniško kruopštumo pamoka

drazdauskiene edukacijaSpalio 22 dienos popietę Zyplių dvare vyko edukacija, kurioje buvo galima pasimokytiti kanzashi technikos subtilybių ir pasitikrinti kantrybę bei rankų kruopštumą.
 
Nuotr. Irenos Drazdauskienės (antra iš kairės) edukacija domėjosi vien moterys.
 
„Naudojant šią techniką galima padaryti daug gražių dalykų. Niekas manęs nemokė, kaip daryti. Visko išmokau pati. Tiesiog naršiau internete, ieškojau filmuotos informacijos. Daug medžiagų teko sugadinti, kol pasiekiau rezultatą, kuris mane tenkino “, – sako edukacijos vedėja Irena Drazdauskienė.

Šiam užsiėmimui naudojamas atlasas, bet, kaip sako I. Drazdauskienė, galima naudoti bet kokią medžiagą, skiriasi tik jos apdirbimo būdai. Darbas susideda iš atskirų dalių – „lapelių“. „ Aš dažniausiai naudoju atlasą, kurį iš pradžių reikia susikarpyti kvadrato formos gabalėliais. Tada kiekvieną medžiagos gabalėlį reikia apdeginti, kad neirtų. Na, o toliau jau vyksta kūrybinis procesas“, – technikos subtilybėmis dalijosi I. Drazdauskienė.

Edukacijoje dalyvavusios moterys pajuto, jog darbas reikalauja itin didelio kruopštumo, nes visi lapeliai turi būti vienodi. Kiekvienas perlenkimas svarbus tolimesnei eigai. Užsiėmime gamintą angelą sudarė tik septynios atskiros dalys ir iš pradžių atrodė, kad nebus labai sudėtinga, tačiau darbas pareikalavo ne vieno gilaus atodūsio dėl netikslaus perlenkimo ar nudegusių pirštų.

„Tai kalėdinė dekoracija, kuria galima papuošti eglutę“, – apie pagamintą angeliuką sakė moteris.

Zyplių dvare tą pačią dieną buvo pristatyta I. Drazdauskienės rankdarbių paroda, kurią sudarė šiuo stiliumi gaminti taurių papuošimai, plaukų segtukai,  įvairios sagės ir kitos grožybės.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.