Pyragų, kavos ir projekto pristatymo diena Plokščiuose

Spalio 29 dieną Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Plokščių bendruomenės centro projekto „Versli Plokščių bendruomenė – nuo idėjos iki realizacijos“ pristatymo renginys. Projektas skirtas Plokščių bendruomenės centro verslo aplinkos kūrimui, skatinant kaimo gyventojų verslumą.
 
Projekto tikslas – sukurti aplinką bendruomenės finansinio savarankiškumo stiprinimui per bendruomenės mobilaus verslo plėtojimą. Projekto metu buvo įsigyta reikalinga įranga ir priemonės (šerbeto gaminimo įranga, kepsninė griliui, termosas maistui, katiliukas ir kt.) bei sugeneruota verslumo aplinka leis užsiimti kryptinga veikla ir gerins verslumo galimybes, skatins bendruomenės veiklą ir bendrystę. Projektas 90 proc. remiamas iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos skirtų lėšų pagal programą Parama kaimo bendruomenėms 2015 metams. Projekto bendra suma – 4018,39 eurų. Svarbiausias  tikslas – vykdyti prekybą ir užsidirbti lėšų tolimesnėms veikloms plėtoti.
Vienas iš didžiausių pirkinių – profesionalus kavos aparatas ir buvo pristatomas plokštiečiams renginio metu. Visi galėjo išbandyti tikrą itališką kavą, bendruomenės moterys vaišino savo keptais pyragais, buvo mokomasi tinkamai naudotis įsigytu aparatu ir ruošti kokybišką kavą bei planuojama ir tariamasi, kaip ir kada bus vykdoma prekyba ir naudojama įsigyta įranga.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.