Visi dailės olimpiados laimėtojai spalio 21 d. dar kartą pagerbti Seime vykusios parodos atidarymo akimirką. Į renginį susirinkusius olimpiados prizininkus, jų mokytojus ir svečius sveikino Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius bei kiti garbūs asmenys.
„Džiaugiuosi, kad mokiniai ir mokytojai įsijungė į M. K. Oginskio asmenybės, jo darbų įprasminimą. Šis žmogus – kūrėjas, visuomenės veikėjas, kultūros puoselėtojas, o kultūra buvo plėtojama visų pirma dvaruose. Deja, daugelio mūsų prisiminimuose Lietuvos dvarai – apleisti, nunykę ir pamiršti, todėl labai smagu, kad pamažu dvarai atgimsta, o mokinių dailės olimpiados suburti jaunieji dailininkai – nuo pačių mažiausių iki vyresniųjų – iš visos Lietuvos atrado ir unikaliai atskleidė šią svarbią ir ypatingą mūsų kultūros paveldo dalį“, – kalbėjo I. Degutienė.
Už sudėtingos kompozicijos grafikos darbus trečiosios vietos diplomas įteiktas Šakių „Žiburio“ gimnazistei Vaivai Frančiakaitei ir jos mokytojai Audronei Vorevičienei.
„Neturiu žodžių apie šitą mokinę. Jis nuostabus žmogus ir talentinga menininkė. Reikia pačiam pamatyti jos darbus. Jie visi labai individualūs, išskirtiniai. Šiuo metu su Vaiva mokykloje kuriame freską“, – sakė mokytoja A. Vorevičienė. V. Frančiakaitės olimpiadoje prizinę vietą laimėjusiame darbe vaizduojamas Gelgaudiškio dvaras. Jis gimnazistės sielai artimiausias ir labiausiai pažįstamas. Jaunoji menininkė patikino, jog grafikos darbai reikalauja daug laiko ir kantrybės.
Šių metų Lietuvos mokinių dailės olimpiada vertinama kaip vienas sėkmingiausių M. K. Oginskiui skirtų projektų, vykusių šalies mokyklose.