Šakiečiai apkabino biblioteką

apkabink bibliotekaVasario 29 d. 12 val. prie Šakių viešosios bibliotekos būriavosi ir gerą nuotaiką skleidė bibliotekos draugai, skaitytojai, aktyvūs Šakių bendruomenės piliečiai, rajono bibliotekininkai.

Nuotr. Į renginį „Apkabink biblioteką“ susirinkę šakiečiai susikibo rankomis ir sušuko „Mes mylime biblioteką!“

Į akciją „Apkabink biblioteką“ susirinkę jos dalyviai susikibo rankomis ir garsiai sušuko „Mes mylime biblioteką!“ Renginio organizatorė Lina Eringienė sako, kad nereikėtų renginio pavadinimo suprasti tiesiogiai: „Apkabinti biblioteką reikia ne fiziškai, bet skaitant knygas, joje lankantis, dalyvaujant bibliotekoje organizuojamuose renginiuose.“
 
Seimas nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje. Tokį sprendimą taip pat lėmė tai, kad bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas ir kt. turi  didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui. Tad ir šis renginys buvo skirtas Bibliotekų metams paminėti. L. Eringienė sakė, jog nesitikėjo tokio gausaus dalyvių skaičiaus, kita vertus, toks šakiečių aktyvumas bibliotekos darbuotojus itin nudžiugino. Neabejojama, kad akcija bus organizuojama ir kitąmet.

 Akcijos dalyvius taip pat džiugino Vitalijos Venienės paruoštas mažųjų šokis, margaspalviai aitvarėliai, apjuosę bibliotekos pastatą. L. Eringienė visus pakvietė pratęsti šviesaus pasibuvimo kartu su Arvydo Vidžiūno deklamuojamomis eilėmis. Knygų mylėtojai išgirdo nuostabius Marcelijaus Martinaičio, Roberto Daunio, Ilzės Butkutės, Henriko Radausko, Mindaugo Nastaravičiaus, Albino Bernoto, Alfonso Mikutos, Rimvydo Stankevičiaus, Gražinos Tulauskaitės ir kitų autorių kūrinius. Mintinai deklamuojami eilėraščiai nuskaidrino dieną, įkvėpė visus susirinkusius ir toliau skaityti knygas, mylėti lietuvišką žodį, vis iš naujo atrasti poezijos kalbą ir šviesą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.