Margučių margintojų šventė Zanavykų muziejuje

marguciaiKovo 17d. nuo 14 val. Zanavykų muziejuje vyko tradicinė margučių margintojų šventė. Renginyje netrūko tiek norinčių pamokyti, tiek pasimokyti margučių marginimo subtilybių.

Nuotr. Renginio metu dalyviai buvo mokomi ne tik tradicinių, bet ir kitokių marginimo būdų.

Margučiai buvo marginami įvairiomis technikomis. Dauguma margintojų mokė tradicinių marginimo būdų: marginimo vašku ir skutinėjimo. Netrūko ir netradicinius marginimo būdus demonstruojančių dalyvių: kiaušiniai buvo aplipdomi spalvotais popierėliais, juostomis arba siūlais, dekoruojami smulkiomis medžio šakelių detalėmis.
 
Šiemet moterų margintojų gretas papildė vyras – Egidijus Pavalkius. Jis demonstravo ir mokė, kaip marginti kiaušinius spalvotu vašku, pasigamintu iš kreidelių. Tokiu būdu numarginti kiaušiniai net nenudažyti dažais atrodė spalvingi ir margi.
 
Dalis margučių margintojų yra garbaus amžiaus, todėl buvo pasidžiaugta, jog šis Zanavykų muziejaus renginys prisideda prie margučių marginimo paslapčių perdavimo jaunajai kartai. Jaunimas atrodė entuziastingai nusiteikęs – bandė praktiškai pritaikyti margintojų perduodamas žinias. Daugumai sekėsi puikiai, todėl išsinešė net po kelis savo pačių numargintus margučius.

Šventės metu pakilę nuotaiką kūrė Bliuviškių kaimo muzikantai, vadovaujami Valdo Sinkevičiaus.

Visiems margučių marginimo subtilybes demonstravusiems dalyviams įteiktos Zanavykų muziejaus padėkos, „Gulbelės“ kepyklėlės pyragai „Gardžioji boba“ ir projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ dovanos – atšvaitai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.