Muziejuje kasmet atgyja amatai

amatai muziejus
Nuotr. Tradicinės amatų dienos metu vaikai supažindami su įvairiausiais amatais, drąsiausieji ir patys juo išbando.


Gegužės 23 d. Zanavykų muziejus pakvietė į 16-ąją Tradicinių amatų dieną. Sugužėję amatininkai, tautodailininkai mokė kalvystės, drožybos, skiedrų gamybos ir kitų amatų. Muziejininkai išties išradingi, nes kasmet senieji amatai šioje šventėje atgimsta žaidimų ir šokio sūkuryje.
 
„Nemažai amatų, kuriais užsiėmė mūsų seneliai ir proseneliai, šiandien yra pamiršti ir yra tarsi egzotika šiuolaikiniam jaunimui. Viską, ko reikia, galima nusipirkti, todėl retai kas temoka drožti šaukštus, krepšius pinti, austi. Nevalia leisti tradiciniams amatams nugarmėti pragaištin, todėl šiandien patys galėsite stebėti, kaip nudrožiamas šaukštas, nupinama virvė, neriamos naginės ir pagaminama daugelis kitų dirbinių. O įsidrąsinę ir patys galėsite išmėginti savo jėgas ausdami, verpdami“, – kalbėjo muziejininkai.

Šiemet į Tradicinių amatų dieną atvyko mokiniai iš Šakių, Gelgaudiškio, Paluobių, Kriūkų, Kidulių, Sudargo, Gižų (Vilkaviškio r.) ir kitų miestelių.

Vaikai skubėjo apsilankyti edukaciniame kieme, kur Birutė Jakštienė mokė, kaip nutapyti sau dailų paukščiuką, o drožti – Sigitas Mockus. Audimo amato subtilybių mokė Aldona Plaušinienė, Gintas Čekauskas demonstravo, kaip pagaminti skiedras, Roma Urbonavičienė dalinosi mezgimo paslaptimis. Šventėje būrys jaunimo kalvystės amato mokėsi iš kalvių Valdo Paukščio ir Edvardo Mačaičio. Smalsiai moksleiviai stebėjo, kaip Irutė Kriauzienė verpia, drąsiausi ir patys pabandė, Rita Mockeliūnienė bei Onutė Mureikienė sudomino nėrimo menu.

Šventės dalyvius linksmino Šakių rajono meno mokyklos liaudiškų šokių grupė ,,Šakietukas“ (vad. Justė Lukauskienė), žaidimus organizavo Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro folkloro kolektyvas ,,Vaiguva“ (vad. Asta Grigaitienė).

Muziejininkai džiaugiasi, kad mūsų krašto amatininkai, tautodailininkai padeda ir toliau gyvuoti tradiciniams amatams.

Renginio metu muziejaus darbuotojai priminė dalyviams ir saugaus elgesio svarbą kelyje, dalijo šviesą atspindinčias priemones.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.