Menininkai rinkosi Jablonskynėje

jablonskyne tautodaile
Nuotr. Šakių tautodailininkų bendrijos „Dailius“ menininkai atidarė Griškabūdžio kultūros centro projektą „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“.


Gegužės 25 d. startavo Griškabūdžio kultūros centro projektas „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“, kurį pradėjo Šakių tautodailininkų bendrijos „Dailius“ menininkai, susirinkę į vienos dienos plenerą Jablonskynėje.
 
Kaip informavo Griškabūdžio kultūros centro direktorius Mindaugas Kriaučiūnas, projekte „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“ numatytas ne vien tautodailininkų pleneras, bet ir Sekminės (birželio 8 d.), Kanklininkų sambūris (birželio 19–22 d.), teatro šventė „Jablonskynė“ (rugpjūčio 3 d.) ir „Arbatos šventė“ (rugsėjo 15 d.).

„Norisi, kad Jablonskynėje veiktų ne tik muziejus, bet vyktų ir daugiau renginių, todėl nuspręsta susieti ne tik projektines, bet ir daugiau veiklų. Mintys sukasi plačiai. Galbūt ateityje pavyktų organizuoti festivalį „Akacijų alėja“. Žiūrėsim, kaip mums seksis pritraukti lėšų“, – atviravo M. Kriaučiūnas.

Pasak plenerą organizavusios Griškabūdžio kultūros centro dailės studijos vadovės Rimutės Amonienės, iš pradžių buvo nuspręsta apsiriboti tik dailės studijos moterimis ir tautodailininkų bendrijos „Dailius“ tapytojais, bet, pasitarus su bendrijos pirmininku Vidu Cikana, nuspręsta pakviesti daugiau tautodailininkų. Tapytojai Indrė Siaurusevičiūtė, Birutė Jakštienė, Arūnas Šniaukšta, Lina Endriukaitienė, Aida Plaušinaitienė ir Eglė Dragūnaitytė kalbino spalvas ir kūrė paveikslus. Netgi skulptorius V. Cikana šį kartą susimąstė ne prie Rūpintojėlio, o prie baltos drobės. Tik Eirimas Martūnas ir Gediminas Jėčys drožinėjimo neiškeitė į tapybą. Karpinių meistrė Genutė Bučiūnienė kartu su keramike Egle Kurcikevičienė-Tyzenhauz ėmėsi popieriaus karpymo,  o tautodailininkė Rita Mockeliūnienė nėrė servetėlę.

Plenere sukurti darbai bus eksponuojami per Griškabūdyje organizuojamą 47-ąją Kalbos dieną, kuri vyks birželio 15 d.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar prisiimti atsakomybę atsistatydinant yra tinkamas sprendimas?

klausimelis 04 12Danutė iš Paluobių:

Atsistatydinti – lengviausias kelias. Nemanau, kad toks požiūris yra teisingas. Geriau, kad ministrai patys išspręstų susidariusias problemas, nes iki jų kadencijos pabaigos liko labai mažai laiko. 

klausimelis 04 12 2

Vytautas iš Lepšių:

Nelabai. Jei prisidirbi, tai turi pats ir ištaisyt, išsisrėbt tą košę, o ne trauktis. Nors kas žino, kodėl taip nutinka. Gal ministrai nesusikalba su Vyriausybe.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.