„Jievaro tiltu“ Šakiuose sukosi beveik 200 šokėjų

jievaro tiltu
Kaip visad entuziastingai, o šįkart ir naujoviškai renginio dalyvius pasveikino šeimininkai  – „Pynės“ šokėjai, sušokę visiškai naują šokį su šiuolaikiniais šokio elementais. V. Venslovaičio nuotr.


Praėjusį sekmadienį Šakių kultūros centre nušurmuliavo vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių grupių konkursinis festivalis „Jievaro tiltu“, sukvietęs didžiulį būrį tautinio šokio šokėjų iš įvairių Lietuvos kampelių. Iš viso scenoje pasirodė 12 kolektyvų – bemaž 200 šokėjų.
 
Renginį visiškai kitaip nei įprasta atidarė festivalio šeimininkai – „Pynės“ šokėjai, kurie pirmiausiai pasirodė ne scenoje, o buvo rodomas video: sėdintys salėje stebėjo, kaip šokėjai renkasi į kultūros centrą, vienas kitą kibina, ruošiasi, dabinasi. Galiausiai iš ekrano jie persikėlė į sceną ir pasipuošę nauja apranga pasveikina festivalio dalyvius šokiu „Norim dar“, į kurį įpinti ir šiuolaikinio šokio elementai. Šis šokis gimė vienų kūrybinių dirbtuvių su choreografu Edmundu Žička metu. Pasak „Pynės“ vadovės Vitalijos Venienės, įgyvendinant projektą, šokėjai turėjo kūrybines dirbtuves ir su šiuolaikinio šokio atlikėju Marijanu Staniulėnu, o sekmadienį vykęs festivalis – projektų dalis.

Renginio metu kiekvienas kolektyvas sušoko po du šokius, save pristatė ir video. Šokėjai scenoje keitė vieni kitus, demonstravo nepriekaištingą šokio techniką, tikslius žingsnelius, akys raibo nuo tautinio kostiumo raštų, o salė prisipildė besisukančių šokėjų šypsenų ir emocijų.

Tiek organizatoriai, tiek garbi komisija džiaugėsi, kad ilgametes tradicijas turintis, liaudiško šokio ir dainų švenčių tradicijų tęstinumą puoselėjantis projektas nenustoja gyvuoti.

Kol komisija rinko geriausius iš geriausių, žiūrovams ir šokėjams pristatytas režisieriaus E. Žičkos, kompozitorių Donato Zakaro ir Remigijaus Rančio šokio spektaklis „Kosmo“, kuris sukurtas remiantis baltų etnokosmologinių tikėjimų motyvais, o jį atliko „Sietuva“.

Projektą „Jievaro tiltai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Šakių r. savivaldybė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.