Šokio festivalyje – per 400 šokėjų

paselusiai
Dalyvius sveikino festivalio iniciatorė ir renginio vedėja Laura Saunorienė.

Šių metų pavasarį Šakių kultūros centras pradėjo vykdyti projektą Socialinis šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas „Pašėlusiai‘22“. Tai ilgametes tradicijas Šakių krašte turintis renginys, kuris šiek tiek patrumpino savo pavadinimą ir iš „Pašėlusiu ritmu“ virto „Pašėlusiai“, tačiau gerokai praplėtė festivalio-konkurso ribas.
 
Remiantis tikslu skatinti kūrybines iniciatyvas ir profesionalaus meno sklaidą regionuose, ugdyti vaikus ir jaunimą, kaip socialiai atsakingas asmenybes, gebančias identifikuoti aktualias socialines problemas, pasitelkiant šiuolaikinio šokio priemones, projekto metu buvo įgyvendintos veiklos, kurios apėmė ne tik šiuolaikinio šokio technikos tobulinimo galimybes, tačiau palietė bei analizavo jaunimo socialines problemas.

Projekto metu buvo suplanuotos kūrybinės dirbtuvės su žymiais Lietuvos choreografais, jose dalyvavo Šakių rajono meno mokyklos šokių kolektyvas, Marijampolės kultūros centro šokio studija „Arabeskas“, Vilkaviškio šokio studija „Šokantys bateliai“. Kolektyvai turėjo galimybę lavinti savo kūrybiškumą ir gilintis į šiuolaikinio šokio subtilybes kartu su tokiais mokytojais kaip Marijanas Staniulėnas, Tomas Araškevičius, Taya Pasnitšenko, Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė. Kūrybinių dirbtuvių metu jaunieji šokėjai kartu su choreografais kūrė kompozicijas, kuriose atsispindėjo tokios temos kaip jauno žmogaus uždarumas ir emocijų slopinimas, psichologinės bendravimo problemos, perdėtas išorinio pasaulio demonstravimas ir išvaizdos kulto aukštinimas.

Projekto „Pašėlusiai‘22“  pagrindinis renginys Šakių kultūros centre vyko gegužės 7 d., kur buvo galima išvysti daugiau nei 400 šokėjų iš visos Lietuvos. Dalyviai atvyko iš Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Klaipėdos, Telšių, Jurbarko, Kybartų, Kelmės, Šakių.

Kolektyvai ne tik pasirodė scenoje ir varžėsi konkursinėje programoje, tačiau turėjo neeilinę galimybę dalyvauti šokio konferencijoje su choreografais, kurie pristatė tris skirtingus šokio stilius bei pravedė seminarus projekto dalyviams. Marijanas Staniulėnas ir Gintarė Vaitiekūnaitė pristatė šiuolaikinio šokio stilių. Tomas Araškevičius ir Taya Pasnitšenko demonstravo gatvės šokio subtilybes, o Raidas Petrauskas visus pakerėjo savo charizma ir Vougue stiliaus energija.

Pagrindinio projekto Socialinis šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas „Pašėlusiai‘22“ renginio metu dalyviai ir žiūrovai taip pat galėjo išvysti du profesionalių šokio teatrų pasirodymus. Marijano Staniulėno šokio teatras parodė spektaklį „Jau ne ta“, o urbanistinio šokio teatras „Low Air“ pristatė šokio spektaklį „Savoj krūvoj“.

Projektas „Pašėlusiai‘22“ ne tik davė progą susiburti šokio kolektyvams iš visos Lietuvos, tačiau suteikė galimybes tobulėti, pažinti bei dalintis patirtimi. Tai puiki galimybė skleisti profesionalaus šiuolaikinio šokio žanrą regionuose bei plėsti kultūrinį jaunų žmonių akiratį.

Socialinį šiuolaikinio šokio festivalį – konkursą „Pašėlusiai‘22“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šakių rajono savivaldybė. Tai didžiulė parama bei paskata organizuoti renginius, kurie turi gilesnį požiūrį bei apčiuopiamą naudą projekto dalyviams.

Užs.Nr.d-0228

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.