Už šokio puoselėjimą – premija

pynei25 2
Premija Vitalijai Venienei bus įteikta Vasario 16-ąją, šventinio renginio metu. V. Venslovaičio nuotr.


Savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai pritarė, kad liaudiškų šokių kolektyvo „Pynė“ vadovei Vitalijai Venienei, įvertinant jos ilgametę veiklą, būtų skirta 1 tūkst. eurų premija.
 
Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į „Aitvaro“ apdovanojimų skyrimo komisijos siūlymą, pritarimą išreiškė ir savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas.

V. Venienė įvertinta už trečią dešimtmetį nuosekliai puoselėjamą lietuvių liaudies šokio tradiciją, vaikų bei jaunimo ugdymą, pagrįstą tautinėmis vertybėmis.

Ji yra Šakių „Varpo“ mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė, Šakių kultūros centro kolektyvo meno vadovė, kurios 1996 m. suburtas liaudiškų šokių kolektyvas „Pynė“ – neatsiejama jos gyvenimo ir darbo dalis. Kaip pristatoma sprendimo projekte, įvairiai vadinami jos šokėjai – ir veniukai, ir pyniukai.

Liaudiškų šokių grupė „Pynė“ nuolat dalyvauja respublikiniuose konkursuose „Aguonėlė“, „Šoka Lietuva“, pelno aukštus įvertinimus ir apdovanojimus. Už aktyvią kultūrinę veiklą 1998 m. įteiktas rajono savivaldybės apdovanojimas „Aitvaras“. 2017m. už aukštus kūrybinius laimėjimus „Pynė“ buvo įvertinta „Aukso paukšte“ – aukščiausiu Lietuvoje mėgėjų meno apdovanojimu. Štai vasarą vykusios miesto šventės metu tarp labiausiai mūsų kraštui nusipelniusių 22 šakiečių „Šakių krašto ambasadoriaus“ ženklelis įteiktas ir V. Venienei – už tautinio sceninio šokio puoselėjimą bei Šakių garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

„Šakiai – tautinio scenos šokio tėvo Juozo Lingio tėviškė, todėl „Pynės“ šokėjai ir jų vadovė V. Venienė jaučia atsakomybę puoselėti tautinį šokį. Vadovės iniciatyva organizuojamas respublikinis vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkursinis festivalis „Jievaro tiltu“. Nuo 2013 metų V. Venienė vadovauja ir Šakių kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvui „Girėnai“. Kolektyvo šokėjams vadovė taip pat yra garantuotas laimės pranašas – „Girėnai“ skina pergales šokių konkursuose ir festivaliuose, kviečiami koncertuoti ir užsienio šalyse“, – V. Venienės veikla pristatoma sprendimo projekte.

Premija „Pynės“ vadovei bus įteikta Vasario 16-ąją, šventinio renginio metu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.