Šakiečiai šoko laisvę, bet nepamiršo už savo šalį kovojančios Ukrainos

soku laisve
Net prastas oras vaikams ir jaunimui nesutrukdė šokti laisvę – Nepriklausomybės dienos šventė persikėlė į Šakių kultūros centro erdves. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Šeštadienį visa Lietuva džiaugsmingai šventė Nepriklausomybės atkūrimo 33-iąsias metines. Neišgąsdino nei lietus, nei žvarbus vėjas. Visas rajonas ūžė. Jau antrus metus iš eilės Šakiuose Kovo 11-ąją švęsti kaip niekad jaunatviškai ir nauju formatu vaikams ir jaunimui šokant laisvę pasiteisino ir peraugo į smagų susibūrimą su atlikėja KaYra, vaikų muzikos grupe „Šmiki Šmaki“, rajono vaikų ir jaunimo kolektyvais. Taip pat buvo išdalyti ir tradiciniai jaunimo apdovanojimai, o prie savivaldybės pakvipo ukrainietiškais barščiais, kuriuos šiemet virė tikrosios šio patiekalo žinovės ukrainietės.

Tiesa, nors dėl prasto oro buvo nuspręsta laisvę šokti ne miesto skvere, Nepriklausomybės dienos šventės perkėlimas į Šakių kultūros centrą nuotaikos niekam nesugadino. Renginio metu tvyrojo ypatinga džiaugsmo ir jauntviškos laisvės atmosfera. O džiaugtis išties yra kuo, nes gyvename laisvoje ir nepriklausomoje šalyje, kur savo laisvę galime šokti, dainuoti ir išreikšti taip, kaip kiekvienas norime.

Renginio režisierė ir vedėja Laura Saunorienė, renginio dalyviams pristačiusi savo šešiametį krikštasūnį Beną, kuris gimė ir gyvena Norvegijoje, pasidžiaugė, kad jo tėvai ir užsienyje puoselėja lietuviškas tradicijas ir moko savo vaiką kalbėti lietuviškai. Todėl ji kvietė visus jaunus žmones, kad ir kur juos nublokštų likimas po daugelio metų, niekada nepamiršti Lietuvos ir savo gimtosios kalbos.

Ir ne veltui su Nepriklausomybės diena renginio dalyvius sveikinęs rajono meras Edgaras Pilypaitis citavo austrų mąstytojo, psichoterapeuto Viktoro Franklio žodžius, kad „žmonės linkę matyti vien laikinumo ražienas, bet nepamato ir pamiršta pilnus praeities aruodus, į kuriuos sunešė savo gyvenimo derlių – nuveiktus darbus, išmylėtas meiles ir paskutinį, bet ne mažiau svarbų dalyką –kančias, kurias jie perėjo oriai ir drąsiai“.

„Lietuva tai nėra raštas, Lietuva, kaip valstybė, tai netgi ne tas Kovo 11-osios vakare pasirašytas beveik visų Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narių parašais popierinis dokumentas. Valstybė esame mes. Ir ji tiek graži, tvirta ir stipri, kiek esame tokie mes patys. Tai tokie ir būkime“, – kvietė E. Pilypaitis.

Linksmybės ir šokiai tęsėsi. „Šmiki Šmaki“ (vadovai Aušrinė Stankaitienė ir Augenijus Rutkauskas) scenoje keitė atlikėja KaYra, kurią maloniai nustebino mūsų jaunieji šokėjai choreografiškai apipavidalinę jos dainą „Matematika“. Renginio metu buvo galima išvysti ir daugiau Šakių meno mokyklos šokio mokytojų Aušros Butkauskaitės-Sederevičienės ir Justės Lukauskienės bei L. Saunorienės sukurtų šokių.  

Tad ši diena priverčia susimąstyti apie žmogaus kaip valstybės kūrėjo vaidmenį. Pasak L. Saunorienės, ne veltui šiandien toks dėmesys sukoncentruotas į jaunus žmones, kurie jau pradeda įsilieti į visuomenės gyvenimą ir užima vis tvirtesnę poziciją kaip visaverčiai Lietuvos piliečiai, nes savo darbais kuria ne tik Šakių krašto, bet ir visos šalies veidą. Tad tęsiant tradiciją prisiminti labiausiai 2022 m. pasižymėję jauni žmonės ir su jais dirbę asmenys. Apdovanojimams „Įjunk šviesą“ buvo pateikti net 47 kandidatai, tačiau iš jų išrinkta 14.

Rajono meras, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė bei rajono Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Austėja Ižganaitė įteikė apdovanojimus ir piniginius prizus šiems žmonėms: Gotlybiškių bendruomenės centro pirmininkui Martynui Augaičiui – už idėjų realizavimą ir bendraamžių pritraukimą iniciatyvų įgyvendinimui; Šilgalių kaimo jaunimui (vadovė Renata Baltrušaitienė) – už jaukų, jaunimui patrauklų savo kaimo aplinkos sukūrimą;  neformaliai jaunimo grupei „NK Šakiai“ (vadovas Marius Pavalkis) – už aštuntą kartą suorganizuotą naktinio krepšinio 3x3 renginį Šakių mieste;  Šakių atviram jaunimo centrui (pirmininkė Judita Ambrasienė) – už Šakiuose suorganiuotą Meno festivalį „Suvalkijos bitės“; trims rajono seniūnams:  Barzdų seniūnei Jurgitai Didžiulienei, laikinai 2022 m. Slavikų seniūnijos seniūno pareigas ėjusiam Valdui Dumčiui ir Žvirgždaičių seniūnei Giedrei Snudaitienei – už bendradarbiavimą įgyvendinant projektą „Mobilus darbas su jaunimu Šakių rajone“; Vaikų ir jaunimo klubui prie Žvirgždaičių bibliotekos (vadovė Asta Baubonienė) – už įgyvendintas idėjas, siekiant motyvuoti ir užimti jaunimą prasmingomis veiklomis; Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleivėms Gintarei Rupeikaitei ir Austėjai Verpečinskaitei – už sukurtą nemokamą maršrutą Walk 15 „Pažink Zanavykijos sostinę – Šakius“;  Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokinių savivaldai (kuratorė Sonata Kurienė) – už aktyvią visuomeninę veiklą, mokinių telkimą įvairioms veikloms; taip pat Šakių rajono mokinių tarybos savanorei Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleivei Ugnei Kažemėkaitytei, Gerdžiūnų bendruomenės savanorei Smiltei Bataitytei, VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šakių vaikų dienos centro savanorei Gabrielei Paukštytei ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivei Kotrynai Kuraitei – už įvairias savanoriškas veiklas. Iš viso premijoms rajono savivaldybė skyrė 2 tūkst. 800 eurų – po 200 eurų kiekvienam laureatui.

Kol jaunimas šoko laisvę, prie savivaldybės buvo surengta paramos Ukrainai akcija „Solidarumo sriuba“. Jei praėjusiais metais rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis tapo vyriausiuoju šefu ir pats ėmėsi virti ukrainietiškus barščius, tai šiemet juos gamino laikiną prieglobstį nuo karo Šakiuose suradusios ukrainietės moterys. R. Juškaitis priminė, kad šiuo metu mieste gyvena 147 ukrainiečiai, buvo 280, tačiau dalis jau išvyko į kitas šalis arba sugrįžo atgal į Ukrainą.

Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo, barščiai išėjo žymiai skanesni, nes ukrainietės juos gamino visai kitaip nei mes įpratę, turėjo savo paslapčių. Jų ragavę šakiečiai gyrė, kad tokių skanių dar nebuvo valgę. Praėjusiais metais akcijos metu žmonės išsidalijo 300 porcijų sriubos ir visiems norintiems neužteko. Tada suaukoti 2 tūkst. 568 eurai buvo perduoti Blue/Yelow organizacijai. Šiemet, matyt, dėl prasto oro žmonių susirinko daug mažiau, tad sriubos užteko ir dar liko. Kaip informavo R. Juškaitis, buvo surinkta 766 eurai (beje, feisbuke kraštietis verslininkas Algirdas Unguvaitis sumą žadėjo padvigubinti – red. past.). Tad paaukota suma šokteltų iki pusantro tūkstančio. Dalį lėšų ketinama perleisti ukrainietėms, norinčioms nusipirkti medžiagas ir pinti maskuojančius tinklus, kurie šiuo metu labai reikalingi kovos lauke savo šalį ginantiems ukrainiečiams. Tad, net ir Lietuvai švenčiant, Ukraina nebuvo pamiršta.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.