Kovo 11-ąją naumiestiečiai šventė kitaip

zygis kovo11
Į pėsčiųjų žygį registravosi 127 dalyviai, tiesa, žygiavo ir neužsiregistravusių. Žygyje dalyvavo ir organizacijos, ir šeimos, ir pavieniai asmenys. Organizatorių nuotr.


Kudirkos Naumiesčio bendruomenė tęsia praėjusiais metais pradėtą tradiciją – Kovo 11-ąją paminėjo pėsčiųjų žygiu. Šeštadienį arti 150 žygeivių įveikė 10 kilometrų trasą. Ir ne veltui sakoma, kad blogo oro nėra, yra tik netinkama apranga.  
 
Pėsčiųjų žygio, skirto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, organizatoriai – Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio kultūros padalinio darbuotojai, Kudirkos Naumiesčio 410 šaulių kuopa kartu su kitomis miesto įstaigomis – ir šiemet pakvietė švęsti kitaip. Nepaisant blogo oro, renginyje dalyvavo gausus būrys žygeivių.

Kaip informavo Kudirkos Naumiesčio kultūros padalinio vadovė Vida Čeplevičienė, 127 užsiregistravę dalyviai yra Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos bei Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokiniai ir mokytojai, seniūnijos, bibliotekos, kultūros, Vinco Kudirkos muziejaus darbuotojai, bendruomenių centrų „Santaka“ ir „Naumiestiečių sambūris“, Pasieniečių klubo Marijampolės skyriaus nariai, Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiai, šauliai. Žygiavo ir pavieniai asmenys, ir šeimomis, dalis buvo ir nesiregistravusių. Jauniausias renginio dalyvis – septynmetis Rokas Gaulys. Vyriausiai žygeivei naumiestietei Nijolei Mardosaitei – 85-eri.

Pirmieji dalyviai, kaip ir privaloma visuose rimtuose žygiuose, užsiregistravo žemėlapyje nurodytuose kontrolės postuose ir 10 kilometrų trasą įveikė per dvi valandas. Netruko susirinkti ir visi kiti. Renginio globėja Seimo narė Irena Haase, ir pati dalyvavusi žygyje, pasveikino susirinkusius su Kovo 11-ąja ir visiems dalyviams bei žygio organizatoriams įteikė Padėkos raštus.

Nors oras nelepino, žygeiviai neskubėjo skirstytis, dalijosi žygio įspūdžiais prie arbatos puodelio ir ragaudami gardžią grikių košę, kurią paruošė Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus virėjai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.