Tarp konkurso „Tramtatulis“ laureatų – lukšietis pasakotojas

Balandžio 29–30 d. Kaune vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nacionalinis ratas. Jame mūsų rajono garbę gynė keturios geriausiai Suvalkijos (Sūduvos) regioniniame rate pasirodžiusios lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų grupės ir trys solistai.

Finale iš viso varžėsi 236 vaikai (45 pasakotojai, 90 dainininkų, 85 muzikantai), atvykę iš visos Lietuvos ir pirmą kartą į konkursą įsitraukę jaunieji užsienio lietuvių bendruomenių atstovai iš Lenkijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Jungtinės Karalystės.
 
Tarp mūsų rajonui finale atstovavusių atlikėjų – Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ šešiamečiai – Danielė Šuopytė (dainuojamoji tautosaka, parengė Audronė Adomaitienė) ir Dovydas Kriaučiūnas (pasakojamoji tautosaka, parengė Diana Zubrickienė). Taip pat ir vyresni – septynerių Kotryna Margarita Kukytė (dainuojamoji tautosaka) ir Fausta Žukauskaitė  (8-erių metų, pasakojamoji tautosaka) iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos (abi parengė Rasa Kurienė) bei Šakių kultūros centro Griškabūdžio padalinio vaikų folkloro grupės „Užnovietis“ atlikėjai: Smiltės Merčaitytės (11 m.) ir Rugilės Merčaitytės (12 m.) duetas (kanklės, parengė Nijolė Černevičienė) bei Ūlos Lukavičiūtės (11 m.) ir Deivido Slavicko (13 m.) duetas (lamzdeliai, parengė Deividas Slavickas ).

Tarp vyriausių moksleivių rajono garbę nacionaliniame rate gynė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivis Tautvydas Bendžius (17 m., pasakojamoji tautosaka, parengė Jolita Zokienė). Jam ir nusišypsojo sėkmė tapti „Tramtatulio“ finalo laureatu.

Tarp nacionalinio rato diplomantų pateko ir du mūsų rajono duetai – Šakių kultūros centro Griškabūdžio padalinio vaikų folkloro ansamblio „Užnovietis“ atlikėjai: S. ir R. Merčaitytės (kanklės) bei Ū. Lukavičiūtė ir D. Slavickas (lamzdeliai).

Konkurso laureatų koncertas bei laureatų ir diplomantų apdovanojimo iškilmės vyks birželio 11 d. Vilniaus rotušėje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.