Knygų namelis – dovana miestui, šakiečiams ir svečiams

knygu namelis
Savo profesinę šventę – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną laikraščio „Draugas“ kolektyvas paminėjo kitaip – padovanojo miestui knygų namelį. R. Vasaitienės nuotr.

Gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga laikraščio „Draugas“ kolektyvas penktadienį Šakių J. Lingio parke atidarė knygų namelį, kurį padovanojo miestui, jo gyventojams ir svečiams.
 
Į atidarymo renginį atvyko Šakių seniūnas Dalius Jasevičius, rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, tarybos narys Romas Pukinskas, Šakių viešosios bibliotekos darbuotojos, Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė ir būrelis šakiečių.

Laikraščio „Draugas“ redaktorė Gintarė Martinaitienė priminė sunkų, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kai carinė rusų valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą ir laisvą žodį.

„Turbūt net nesusimąstome, kad visa tai šiandien turime, – kalbėjo redaktorė, ragindama, kad visi drauge būtume laisvo ir nepriklausomo žodžio sargyboje, nes tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. – Šiemet nusprendėme Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kuri yra mūsų profesinė šventė, paminėti kitaip ir padovanoti Šakių miestui knygų namelį ir taip suteikti progą knyga ar laikraščiu mėgautis ne tik namuose, bet ir parke ant suoliuko.“

knygu namelis2
Tik atvėrus knygų namelio duris, pirmąsias knygas dovanojo redakcija, biblioteka, šakiečiai – jos iš karto sulaukė smalsiausiųjų dėmesio. D. Pavalkio nuotr.

Tad pirmosios knygos į namelį ir nugulė nuo laikraščio redakcijos.

„Labai džiaugiuosi tokia gražia iniciatyva ir pradėjau galvoti, kur čia dar reikėtų pastatyti tokį gražų knygų namelį. Gal Lukšiuose. Gal Sudarge... Manau, reikia skatinti, kad tokia idėja būtų tęsiama, – džiaugėsi D. Jakavičius.  – Nėra to blogo, kas neišeitų į gera, mat būtent dėl to, kad draudė, visi norėjo mokytis, ir gavosi taip, kad XX amžiaus pradžioje dalis išsilavinusios visuomenės mokėjo lietuviškai ir skaityti, ir rašyti.“

Šakių viešosios bibliotekos darbuotojos sveikino laikraščio kolektyvo sumanymą ir džiaugėsi, kad  skaitytojai galės skolintis knygas ne tik bibliotekoje, bet ir knygų namelyje. Į renginį jos atėjo ne tuščiomis – dovanojo visą pundelį knygų. R. Pukinskas išreiškė viltį, kad Šakiai – kultūringų žmonių miestas ir čia, kaip ir Sintautuose, bus galima išsirinkti, ką paskaityti. R. Vasaitienė laikraščio kolektyvui linkėjo išlikti drąsiam, veržliam ir nestokoti naujų pozityvių idėjų.

knygu namelis3
Tikime, kad mūsų idėja pasiteisins, žmonės skaitys čia rastas knygas, atneš savo, grąžins pasiskolintas ir rekomenduos kitiems.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.