Dviračių entuziastai Mindaugines minėjo savaip

vejas liepos6 zygis
Ketvirtasis „Mindauginių dviračių žygis“ sulaukė 22 dalyvių, tądien numynusių apie 110 kilometrų. Ketvirtadienio rytą iš Šakių pajudėję dviratininkai čia ir finišavo – 21 val. kartu su kitais giedojo „Tautišką giesmę“. Organizatorių nuotr.

Jei daugelis kraštiečių Valstybės dieną pradeda švęsti tik vakare, susirinkę draugėn giedoti „Tautišką giesmę“, tai dviračių entuziastus šventinės nuotaikos aplanko gerokai anksčiau, nuo pat ankstyvo ryto leidžiantis į „Mindauginių dviračių žygį“.
 
Pasak Sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ buvusio ilgamečio vadovo, žygio organizatoriaus Mindaugo Balčiūno, ši tradicija užgimė prieš ketverius metus, kai M. Balčiūno mamos, tuometinės Kudirkos Naumiesčio kultūros centro direktorės Laimos Mockevičienės iniciatyva buvo suorganizuotas pirmasis žygis.

„Pirmasis žygis buvo įtrauktas į projektines veiklas, jo pradžia buvo tokia. Po to jis tapo tradiciniu, nes labai fainas tas ratukas“, – pasakojo M. Balčiūnas.

O ar šį „ratuką“ išties galima įvardyti „ratuku“, veikiausiai kiekvienas galime nuspręsti atsižvelgdami į savo fizinę formą. Laikydamiesi maršruto Šakiai–Griškabūdis–Pilviškiai–Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai dviračių entuziastai numina apie 100 kilometrų! Tiesa, žygio metu tradiciškai sustojama papietauti Paežerių dvaro saloje, kur dalyviai vaišinami sriuba. Be to, laiko skiriama ir pažintinėms veikloms.  

„Sustojame ne tik poilsio zonose, bet turime ir edukacines programas. Šiemet lankėmės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardoje. Jos vadas Darius Martinkevičius mums papasakojo apie sienos saugą, pasieniečių darbo principus“, – įspūdžiais dalijasi organizatorius, pridurdamas, jog žygiuose kasmet dalyvauja apie 20 žmonių, ir nors distancija gana nemaža, tačiau pasiekus finišą dalyvių veiduose dažniausiai atsispindi džiaugsmas, o ne kančia.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.