Menininkės tapyba – žmonių akių ir sielos džiaugsmui

ziviles lenkijoje
Menininkę Živilę Puodžiukienę (trečia iš dešinės) parodos atidarymo metu drąsino  Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė (trečia iš kairės), kuri ir paskatino ją žengti pirmuosius žingsnius viešumon, šakietės kūryba žavėjosi į parodos atidarymą atvykusi rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė (centre). Organizatorių nuotr.


Nors bendras Zanavykų muziejaus ir Budry savivaldybės projektas „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“ baigėsi, tačiau abi šalys, penkeriems metams pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, bendras veiklas vykdo toliau. Rugpjūčio 4 d. atnaujintame Budry miestelio malūne buvo pristatyta pirmoji personalinė šakietės menininkės Živilės Puodžiukienės tapybos darbų paroda „Žvaigždžių dulkės“.
 
Ž. Puodžiukienė – New York Institute of Photography absolventė, mūsų krašte geriau žinoma kaip fotomenininkė, dalyvaujanti įvairiose fotografijų parodose bei tarptautiniuose konkursuose, dirbanti grafikos srityje. Sukurti tapybos darbų ciklą „Žvaigždžių dulkės“ ją paskatino domėjimasis dangaus teikiamomis spalvomis, gamtos stichijomis bei astronomija.

Šakietės šiuolaikinės abstrakčiosios tapybos potėpiai atspindi meilės, gyvybinės energijos, žemės, saulės, mėnulio, dangaus, žvaigždžių, vėjo simbolių energijas ir vaizdinius bei kviečia pabūti meditacinėje būsenoje, panirus į savo vidinį pasaulį, jį išjaučiant per spalvas. Živilės tapybos darbuose dominuoja abstrakčioji stilistika, ryškios spalvos, atspindinčios vidines emocijas, kitonišką pasaulio matymą.

Energijų ir šviesių emocijų tapyba, bandant perkelti pasąmonės mintis ant drobės, išlaisvina iš praeities ir ateities gniaužtų, leidžia pajausti dabarties jausmą be apribojimų ir išankstinių nuostatų. Ši paroda yra puiki galimybė pasinerti į šią meninę išraišką ir pažvelgti į kūrinius vidinėmis akimis – jie  rodo spalvų, tekstūrų ir linijų gyvybę, sugeneruotą tapant meditacijų metu.

Antram gyvenimui prikeltame Budry miestelio malūne per du aukštus vos tilpo sukabinti Živilės tapytus paveikslus – jų net 21. Nors šakietė tapo jau daugiau kaip 10 metų, tačiau tai pirmoji jos personalinė paroda. Ir ne Lietuvoje, o užsienyje. Menininkė dėkojo Zanavykų muziejaus direktorei Rimai Vasaitienei, kad ši paskatino ją žengti pirmuosius žingsnius viešumon.

„Mano tapyba skirta žmonių akių ir sielos džiaugsmui, o ne sau nuopelnų pelnyt. Menininkai tik Kūrėjo įrankis ir daugiau nieko“, – atviravo Ž. Puodžiukienė, prisipažinusi, kad labai jaudinosi pristatydama savo pirmąją personalinę tapybos darbų parodą.

Autorę drąsino ir jos kūryba žavėjosi parodos atidaryme dalyvavusi rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė, Budry savivaldybės meras Jozef Markiewicz, Vengoževo kultūros centro direktorius Piotr Bardonski  ir kiti Budry bendruomenės nariai ir svečiai.

Belieka tikėtis, kad, šiai parodai sugrįžus į namus, ją galės pamatyti ir šakiečiai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.