Prasmingi Veršių bendruomenės centro 20-mečio darbai

versiuose laimina
Seimo nario Giedriaus Surplio patarėja Ilona Šeflerienė (dešinėje), įteikdama nominaciją  AČIŪ Veršių bendruomenės pirmininkei Laiminai Auštrienei, sveikino ir Gelgaudiškio bendruomenės vardu bei linkėjo dar daug prasmingų veiklos metų savo kraštui. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Prieš daugiau nei 20 metų rajone pradėjo steigtis kaimo bendruomenės, tarp jų ir Veršių bendruomenės centras. Praėjusį savaitgalį jubiliejinėje šventėje „Dvidešimt bendrystės žiedų“ prisiminta tai, kas buvo gera ir gražu per tuos 20 metų, pasidžiaugta žmonėmis, kurie gerais darbais pripildo bendruomenės aruodą.

Prieš dvidešimt metų buvusioje Veršių laisvalaikio salėje pradėjo skleistis bendruomenės centro užuomazgos: pirmieji steigėjai buvo Julija Bingelienė, Dalia Stravinskienė bei šviesios atminties Alvydas Subačius.

Kai mokame padėkoti, pasakyti ačiū, nusišypsoti – tai yra labai daug. Tad šventės metu įteiktos net penkios nominacijos, pirmiausiai nuoširdžiai padėkota bendruomenės įkūrėjai J. Bingelienei.

„Labai didelis noras ir svajonė – turėti gerą ir patogų susisiekimą su rajono centru ir seniūnija. Taigi daug takelių numinta pas valdžios vyrus, aplankyti visi gyventojai, renkant parašus dėl asfalto nutiesimo iki Sintautų. Po to ritualinių patalpų įrengimas ir visi kiti kaimo gražinimo ir aplinkos gerinimo darbai“, – apie Veršių bendruomenės centro veiklos pradžią pasakojimą pradėjo šventės vedėjas, kraštietis Mindaugas Mockevičius pridurdamas, kad tuomet buvo nepamirštas ir bendruomeniečių noras smagiai praleisti laisvalaikį, tad organizuotos ekskursijos, šventės ir, žinoma, aktyvi pagalba bei patarimas kiekvienam bendruomenės žmogui, kurį ištiko negandos, kuriam reikėjo patarimo.

J. Bingelienei nominaciją „Bendruomenės asmenybė“ įteikęs europarlamentaras Juozas Olekas prisiminė maždaug prieš 35-erius metus veršiškių išsakytą norą tuometinio „Laisvės“ vardu pavadinto kolūkio susirinkime, „jog Lietuvai reikia laisvės ir nepriklausomybės“.

„Šito krašto žmonės visada rodė užsispyrimą, gerą pavyzdį. Aš manau, kad Julijos nusiteikimas suburti visuomenę, sukviesti kartu daryti gerus darbus ir patenkinti žmonių poreikius ir yra tos laisvės ir atsidavimo savo kraštui pavyzdys“, – kalbėjo europarlamentaras.

Už paramą ir prisidėjimą prie kultūrinių švenčių, projektų bei rūpestį, kad Kalėdų Senelis aplankytų ir saldžiomis dovanomis nudžiugintų krašto vaikų širdeles, padėkota nominacija „Prasmingiausia džiaugsmo akimirka“, ji įteikta Irenai ir Kęstučiui Daugėlams. Nominaciją įteikdamas rajono meras Raimondas Januševičius pasidžiaugė, kad Daugėlų šeima yra neatsiejama Veršių bendruomenės dalis, savo buvimu skleidžia gerumą kitiems, kad jų dosnumas tiesiog pakylėja.

Romas Milius – bendruomenėje nuo pat įsikūrimo pradžios. Visuomet randantis laiko pastebėti, suprasti ir padėti. Didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis parko priežiūrai, matantis, ką reikia tvarkyti bendruomenės patalpų viduje. Tad savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, įteikdamas R. Miliui nominaciją „Ilgametis rūpestingumas“,  nominantui linkėjo sveikatos bei kūrybingumo.

Už puoselėjamą šio krašto aplinką, finansinę paramą bendruomenės veikloms nominacija „Kūrybingas ir novatoriškas požiūris“ įteikta „Suvalkijos sodo“ šeimininkams Aldonai ir Rimantui Naujokaičiams.

Gyvenimas nenumaldomai įgauna pagreitį. Nuo 2008 m., kuomet bendruomenės vairą perėmė dabartinė bendruomenės pirmininkė Laimina Auštrienė, bendruomenės veikla šiek tiek pasikeitė. Labai stipriai prasiveržė projektinė veikla. Per 15 jos vadovavimo metų įgyvendinti net 69 projektai. Šiuo metu startuoja dar du. Jų visų piniginė vertė beveik 274 tūkst. eurų. Tad veršiškiai gali džiaugtis ir mėgautis gyvenvietėje jaukiu poilsio parku, erdviomis, šiltomis bendruomenės patalpomis. Projekto parašymui ir įgyvendinimui reikia daug svarių minčių ir laiko, kuris kartais pagrobiamas nuo tiesioginių pareigų, asmeninių interesų ar malonumų. Drąsiai galima sakyti, kad L. Auštrienė yra tas žmogus, kuris supranta, ko šiandien labiausiai reikia Veršių krašto gyventojui. Tad LR Seimo nario Giedriaus Surplio patarėja Ilona Šeflerienė, įteikdama L. Auštrienei nominaciją „Naujų idėjų siela“, linkėjo vadovauti bendruomenei dar bent dešimt metų.

Veršių bendruomenę sveikino ir kaimyninių bendruomenių atstovai, linkėjo tiek projektų tęstinumo, tiek naujų idėjų ir sumanymų. Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas prisiminė, kad prieš septyniolika metų tapęs seniūnu pirmomis darbo dienomis buvo pakviestas ir dalyvavo Veršių kaimo šventėje.

Bendruomenės pirmininkė L. Auštrienė savo ruožtu nuoširdžiai pasveikino šventės svečius ir dalyvius sakydama, kad prabėgo 20 bendro tikslo, bendro darbo ir bendrystės metų.

„Džiugu, kad yra dar nemažai žmonių, kurie ėjo su bendruomene nuo pirmų dienų“, – kalbėjo L. Auštrienė įteikdama simbolinius medalius grupelei žmonių už aktyvumą prisidedant prie bendruomenės veiklos stiprinimo.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.