Rajone paminėta Baltijos kelio diena

Praėjusį trečiadienį Lietuva minėjo Baltijos kelio dieną. Ji buvo prisiminta ir mūsų rajone. Kudirkos Naumiestyje, simboliškai kiekvienam lietuviui ypatingai svarbioje vietoje – prie Melno taikos paminklo, nemažas būrys Šakių krašto žmonių susirinko prisiminti svarbaus ir labai drąsaus istorinio įvykio.

Prieš 34 metus Lietuva, Latvija ir Estija sukūrė vienybės stebuklą – Baltijos kelią. Beveik du milijonai žmonių sustojo ir susikibo rankomis į vientisą grandinę, sujungusią trijų Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną, taip pareiškiant protestą dėl Ribentropo-Molotovo pakto pasirašymo ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo.
 
„To pamiršti neįmanoma! Tai pamiršti nevalia!“ – kartojo turtingo lietuviško žodžio meistrė Rima Rauktienė, primindama didžiuosius valstybės gyvenimo lūžius, visų lietuvių, ėjusių Baltijos keliu drąsą, dvasią ir jėgą.

Rodos, kitaip nuskambėjo ir dainos apie Lietuvą, žmogų, meilę ir ateitį, kurias pritariant gitaroms atliko Ugnė Kažemėkaitytė, Arūnas Danielius, Aušra Ubartaitė ir Alvydas Kasparevičius bei Vilma ir Virgilijus Anelauskai.

Baltijos kelio diena buvo prisiminta ir Plokščiuose. Šv. Mišių metu čia pagerbtas ir savanorių, ir tremtinių atminimas, o po minėjimo aplankytos simbolinės tremtinių kapinaitės. Čia  padėti kardelių žiedai ir uždegtos žvakelės.  

Baltijos kelio minėjimas – tai žinia ir patvirtinimas pasauliui, kad lietuviai saugo iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.