„Carpe diem“ – pajauskite akimirką!

carpe diem zypliai
Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jau ketvirtą kartą į Zyplių dvarą sugrįžo tarptautinė paroda „Carpe diem“. Šį kartą eksponuojami net 15-os autorių iš Lenkijos, Ukrainos, Latvijos, Vokietijos ir Lietuvos darbai.
 
„Carpe diem“ – projektas apie draugystę, meilę, pilnatvę ir kasdienius džiaugsmus, todėl jo formatas alsuoja gėlėmis (gyvenimo džiaugsmu), moterišku įvaizdžiu (poezija ir svajomis), abstrakcija (aukščiausia emocine būsena). Šis projektas yra emocijų, pozityvios ir šviesios nuotaikos užtaisas. Labai malonu būti stiprių šiuolaikinių kūrėjų kompanijoje“, – parodos atidarymą vieno iš autorių, ukrainiečio Leonid Bagriy, atsiųsto laiško eilutėmis pradėjo Šakių kultūros centro Lukšių padalinio kultūrinių renginių organizatorė Inesa Bagdanavičienė, pakvietusi parodą pristatyti jos kuratorę, organizatorę, kaunietę tapytoją Živilę Vaičiukynienę, kurios dėka Zyplių dvaras kasmet tampa skirtingų šalių autorių susitikimo kryžkele. O besidomintiems menu Zypliuose suteikiama galimybė ne tik mėgautis kūryba, bet ir tiesiogiai susipažinti su autoriais.

„Šito projekto idėja ir buvo apjungti autorius, menininkus, kuriuos aš labai noriu parodyti jums ir kuriems labai noriu parodyti Lietuvą. Ši paroda – tai fantastiškų draugysčių tiltai, kiekvienais metais tampantys vis platesni, stipresni. Man šiandien taip gera, kad galime atvežti tokio lygio meną į Zyplius“, – kalbėjo Ž. Vaičiukynienė pasidžiaugdama dar ir tuo, kad dalyvauti parodos atidaryme menininkams pagaliau netrukdo jokie karantinai.

Tad kuratorė pirmiausiai arčiau kvietė į atidarymą atvykusius parodos dalyvius, tapytojus iš Lenkijos Bernadetą Sudnikowich ir Robert Bartel, dailininkus iš Ukrainos Alą Aleksejevą ir Petro Lebedynets, latvę Daigą Alisę Freimanę bei lietuvius menininkus – skulptorių Andrių Lik, tapytojus Liną Urbanavičienę, Vaidą Žvirblį.

„Kodėl „Carpe diem“ čia? Atvažiavusi Zyplius pamilau iš pirmo karto. Aš džiaugiuosi, kad šitos erdvės yra lankomos ir be mūsų, kad atvykę žmonės netikėtai randa tokią tapybą. Džiaugiuosi matydama daug draugų dailininkų. Jau šiandien susitariau su dailininku Vytautu Kaunu, kad kitais metais ir jis bus“, – kalbėjo Ž. Vaičiukynienė.

Šakių kultūros centro Lukšių padalinio vadovė Daiva Bukšnienė padėkojo parodos atidaryme dalyvavusiems autoriams, o kalbėjęs skulptorius, tautodailininkas, Zyplių dvaro atstatymo iniciatorius Vidas Cikana pasidžiaugė, kad jo idėja Zyplių dvare burti ne tik liaudies, bet ir profesionalius menininkus, tęsiama.

P. Lebedynets pasidžiaugė, kad padedant kultūros atašė Ukrainoje Tomui Ivanauskui visa ukrainiečių tapyba pasiekė Lietuvą.

Parodos atidarymą muzikiniais garsais praturtino klasikinės gitaros solistas, Kauno valstybinio muzikinio teatro gitaristas, džiazo grupės „B/Band“ lyderis Rokas Jurkus.

Išties „Carpe diem“ – tai momentas, kai nutrinami kalbos barjerai, visi kūrėjai tampa lygūs ir puikiai supranta vieni kitų meno kalbą.

Paroda veiks iki spalio 1 d.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.