Skambėjo netradiciniai instrumentai

vasara muzika
Jau septintus metus šalies muzikos mokytojai renkasi į trijų dienų kvalifikacinę stovyklą „Vasara su muzika“, kuri organizuojama vis kitoje Lietuvos vietoje. 39 muzikos mokytojos iš visos Lietuvos šiais metais sugužėjo į sodybą „Kuosynė“ Kuprių kaime (Lukšių sen.).

Šiemet prie stovyklos organizatorių prisijungė ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos bei Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ meninio ugdymo mokytoja Lina Bakaitienė, kuri pakvietė pasisvečiuoti ir krašto grožį pamatyti Zanavykijoje.
 
„Šiemet dalyviai ieškojo sinergijos tarp Lietuvos regionų kultūros, modernaus meno, netradicinių instrumentų ir skaitmeninių technologijų taikymo“, – pasakojo L. Bakaitienė.

Anot jos, mokymų metu muzikos pedagogai įgijo bei pagilino etnomuzikos žinias lektorės Rasos Stoškuvienės (grupės „Kitava“ vokalistės, dainų autorės, edukologijos mokslų daktarės) mokymuose, taip pat tobulino ritminio muzikavimo, kūno perkusijos galimybes, mokėsi liaudies dainoms pritarti netradiciniais instrumentais – mėnulio būgnu, šručiu, akordeonu, atliko eurovizinę Monikos Linkytės dainą „Čiūto tūto“ („Stay“), kurią aranžavo stovyklos organizatorė Indra Mažuikaitė-Kubiliūnienė. Stovyklos dalyviai taip pat galėjo papildyti, išbandyti ar gilinti skaitmeninių technologijų žinias, kurios, tikimasi, padės efektyviau ir greičiau konkretinti mokomąją medžiagą, patikrinti įgytas žinias, išmaniau pravesti pamoką ar užsiėmimą.
Vienos dienos popietė buvo skirta pažinti Šakių kraštą.

„Džiugu, kad prie dalyvaujančių šiais metais prisijungė Šakių „Varpo“ mokyklos muzikos mokytoja Ingira Jakienė ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos muzikos mokytoja Edita Legotienė“, – kalbėjo L. Bakaitienė pridurdama, kad ši stovykla – tai nepamainoma patirtis ir praktika, padedanti teigiamai nusiteikti naujiems mokslo metams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.