Marijampolėje suskambės trečiasis klasikinės muzikos festivalio „Kultūros Savaitė“ sezonas

Kulturos Savaite
Rugsėjo 8–23 dienomis VšĮ „Marijampolės Filharmonija“ organizuojamas tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Kultūros savaitė“ sugrįžta į Marijampolę ir jos regioną. Jame – unikali programa su ikoniškais šalies ir užsienio atlikėjais. Šiais metais festivalis žada nustebinti septynių renginių programa, nestingančia turiningos klasikinės muzikos bei kitų meninės raiškos formų. Visi festivalio „Kultūros Savaitė“ renginiai yra atviri ir nemokami!
 
„Šiemet festivalis atspindės ir supažindins su įvairių šalių, tokių kaip Prancūzija, Ispanija, Italija ir Vokietija, muzikiniais bruožais ir specifine kompozitorių kūrybą. Kartu jis sudarys progą patirti muziką, kiną, dailę unikaliu ir inovatyviu būdu“, – teigia Marijampolės Filharmonijos vadovas ir dirigentas Marius Reklaitis.

Festivalio meno vadovė ir pianistė Kamilė Zaveckaitė džiaugiasi: „Nors tai tik trečiasis festivalio sezonas, jis sparčiai pritraukia vis didesnį susidomėjimą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Marijampolės Filharmonija šiemet užmezgė tarptautinio lygio ryšius su festivaliais „Moldo Crescendo“ (Moldova) ir „Grič Evenings“ (Kroatija). Nekantraujame išgirsti bepasirodysiančius svečius gimtajame mieste!“

Kulturos Savaite3
Festivalio programa prasidės rugsėjo 8 dieną 18 val. interaktyvia Aušrinės Dubauskienės rinktinių darbų paroda „Muzikos ir Spalvų Šalyje“. Pirmojo ir antrojo sezonų atliktų kūrinių vizualizacijas, kurtas praeitų sezonų atidarymo koncertams, viso festivalio metu bus galima apžiūrėti Marijampolės kultūros centre.

Rugsėjo 9 dieną 18 val. Marijampolės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje įvyks festivalio atidarymo koncertas „avec amour de France!“ Koncertas žiūrovus pakvies nusikelti į Prancūziją ir mėgautis išskirtine šios šalies lyrika. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis svečias iš Kroatijos – Zagrebo Styginių Kvartetas prisijungs prie pianistės Kamilės Zaveckaitės ir operos solistės, festivalio meno vadovės Lauros Latvaitytės-Zaman.

Rugsėjo 13 dieną festivalis kelsis į Sasnavą ir Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje, 19 val. kvies pasiklausyti tarptautinį pripažinimą pelniusių gitaristo Sauliaus S. Lipčiaus ir pianistės Kamilės Zaveckaitės dueto ispaniškos muzkos vakare - „cuerdas españolas“.

Rugsėjo 15 dieną festivalis keliaus į Liudvinavo Šv. Liudviko bažnyčią, kurioje 18 val. skambės „musica sacra italiana“. Ypatingame koncerte – itališkos muzikos šedevrai, atliekami Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (dirigentas Marius Reklaitis), Česlovo Sasnausko kamerinio choro, operos solistės Lauros Latvaitytės-Zaman bei išskirtinio balso savininko, kontratenoro Viktoro Gerasimovo.

Rugsėjo 17 d. 19 val., Marijampolės miesto publiką stebins Balio Vaitkaus vargonų ir Vaivos Storastienės klavesino tandemas koncerte „deutscher Dialog“.  Toks itin retos kombinacijos duetas skambės Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo Bazilikoje.

Unikali muzikos ir kinematografijos sintezė pirmą kartą Marijampolėje rugsėjo 20 dieną, 18 val. publiką pakvies į naują festivaliui erdvę – „Spindulio“ kino teatro didžiają salę, kurioje stebėsime fortepijonu Viktoro Oresto Vagusevičiaus įgarsintą nebylaus kino seansą – Ladislas Starevich - „Fétiche“.

Rugsėjo 21–22 dienomis Šv. Cecilijos gimnazijoje bei Marijampolės Menų Mokykloje vyks atviros vokalo, solo fortepijono bei kamerinės muzikos meistriškumo pamokos, vedamos soprano L.Latvaitytės-Zaman bei pianistų K. Zaveckaitės ir M. Lazar.

Kulturos Savaite2
Festivalį vainikuos ir metų jubiliejų švęs Marijampolės Filharmonijos įsteigtas Sūduvos Jaunimo Simfoninis Orkestras, diriguojamas Mariaus Reklaičio. Rugsėjo 23 d., 18 val. Marijampolės Kultūros Centre girdėsime įvairialypę simfoninės muzikos programą, atliekamą jungtinio Sūduvos regiono jaunosios kartos muzikantų orkestro. Festivalio baigiamajame GALA koncerte taip pat sutiksime svečią iš Moldovos Marcel Lazar, kuris fortepijoniniu duetu ir kaprizinga programa pasirodys kartu su Kamile Zaveckaite.

„Jaunieji talentai – mūsų krašto ateitis. Sūduvos Jaunimo Simfoninio Orkestro koncertinė veikla atspindi šio festivalio idėją bei misiją – skatinti, tobulinti ir plėtoti jaunųjų atlikėjų kūrybinį potencialą. Mūsų tikslas yra palaikyti ir ugdyti jaunus menininkus, suteikti jiems patirties, pasitikėjimo ir ryžto tęsti pradėtus kultūros kelius, taip prisidedant prie dinamiškos ir novatoriškos muzikinės scenos formavimo ne tik Sūduvoje, bet ir visoje Lietuvoje. Džiaugiamės turėdami šansą pasidalinti šia aistra ir vizija su visais festivalio dalyviais ir lankytojais bei suteikti erdvę, kurioje galime augti ir tobulėti kartu! „Kultūros Savaitė“ puoselėja kultūros ateitį tam, kad ši veikla būtų tikra šventė visiems muzikos mylėtojams“ –, teigia festivalio meno vadovų trio.

Primename, jog visi festivalio „Kultūros Savaitė“ renginiai yra nemokami!

marijampoles filharmonija2023

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.