Kraštietės jurginas pelnė lankytojų simpatijas

jurginu paroda
Kristina Kriščiūnaitė pripažįsta jurginus atradusi neseniai, akį traukia ir jos komponuojamos jurginų puokštės, o simpatijų jos užaugintoms gėlėms neslėpė ir parodos lankytojai.


Praėjusį savaitgalį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) botanikos sodas VDU Didžiosios salės fojė surengė tarptautinę jurginų parodą. Auginamus jurginus ir sukurtas veisles demonstravo Lietuvos selekcininkai bei universitetiniai botanikos sodai iš Lietuvos ir Latvijos. Iš viso lankytojai galėjo grožėtis daugiau kaip 700 veislių. Pirmą kartą parodoje dalyvavo ir šakietė Kristina Kriščiūnaitė.
 
Kaip „Regionų naujienos“ žurnalistams pasakojo mūsų kraštietė, ji jurginų selekcija neužsiima, o šių gėlių auginimą vadina brangiu hobiu ir aistra. Nors su gėlėmis K. Kriščiūnaitė dirba daug metų, įspūdingo, net iki 35 cm siekiančio skersmens jurginų žiedus į parodą atvežusi augintoja pripažino jurginus atradusi neseniai ir atsitiktinai – iš prekybos centro už kelis centus „išgelbėjusi“ kelis nukainotus, užsilikusius augalus ir… juos visiškai įsimylėjusi. Šiuo metu paklausta, kiek jurginų turi iš viso, Kristina nuoširdžiai atsako nežinanti.

„Jurginų turiu pasodintų iš viso 998 metrus – žinau, nes tokio atstumo laistymo sistemą vedžiojau šiltnamiuose. O kiek ten tuose metruose auga veislių ir pačių krūmų, jau nebesuskaičiuoju. Turiu sąlygas ir galiu pradėti daiginti jurginus itin anksti, vasario pabaigoje. Tad birželį jau skinu didžiulius jų žiedus, iš kurių pagal užsakymus kuriu puokštes. Jas pamačius – abejingų jurginams nelieka“, – „Regionų naujienoms“ pasakojo augintoja ir floristė, į parodą atvežusi ir savo kurtą įspūdingą jurginų puokštę.

Įdomu tai, kad būtent jurginas, užkrėtęs Kristiną meile šiems augalams ir jos atvežtas į parodą, pelnė ir lankytojų simpatijas: iš viso parodą aplankė per 2 tūkst. 500 žmonių, o daugiausiai balsavimo vėliavėlių buvo įmerkta prie Kristinos išauginto masyvaus balto jurgino žiedo – tai selekcininko iš Nyderlandų Lans-de Boer 1997 m. sukurta veislė ‘Fleurel’.

Pati K. Kriščiūnaitė po parodos neslėpė užplūdusių emocijų, dėkojo artimiesiems už palaikymą ir džiaugėsi, kad pirmas blynas toli gražu neprisvilo.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar prisiimti atsakomybę atsistatydinant yra tinkamas sprendimas?

klausimelis 04 12Danutė iš Paluobių:

Atsistatydinti – lengviausias kelias. Nemanau, kad toks požiūris yra teisingas. Geriau, kad ministrai patys išspręstų susidariusias problemas, nes iki jų kadencijos pabaigos liko labai mažai laiko. 

klausimelis 04 12 2

Vytautas iš Lepšių:

Nelabai. Jei prisidirbi, tai turi pats ir ištaisyt, išsisrėbt tą košę, o ne trauktis. Nors kas žino, kodėl taip nutinka. Gal ministrai nesusikalba su Vyriausybe.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.