NATO 20-metis paminėtas ir Šakiuose

Lietuvos bei NATO vėliavos, minint narystės aljanse 20-metį, praėjusį penktadienį suplazdėjo ir prie Šakių savivaldybės administracinio pastato. D. Pavalkio nuotr.

Kovo 29-ąją Šakiuose, kaip ir daugelyje kitų šalies vietų, paminėta Lietuvos narystės NATO 20 metų sukaktis.

Ta proga prie savivaldybės pastato Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 205-os pėstininkų kuopos kariai bei Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės šauliai iškilmingai iškėlė Lietuvos bei NATO vėliavas. Vicemeras Darius Jakavičius pasidžiaugė, kad minėjime dalyvauja ir būrys Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleivių bei mokytojų.

Susirinkusiems jis priminė, kad ši prasminga sukaktis yra puiki proga atsigręžti ir įvertinti, kokį kelią nuėjo mūsų valstybė ir visuomenė bei ką mums suteikė NATO. Anot vicemero, didesnė dalis jaunesniosios kartos atstovų net nesusimąsto ir nesupranta, kad galima gyventi kitaip, tačiau atkūrus šalies nepriklausomybę tikslo link buvo judėta ryžtingai ir nuosekliai.

„Narystė NATO iš esmės pakeitė šimtmečius Lietuvos likimą lėmusias geopolitines ir istorines sąlygas. Taip pat ir mūsų savivoką – suprantame, kad Lietuvos narystė šioje organizacijoje yra mūsų saugumo ir augimo garantas. Taip pat ir atsakomybę patiems ir kartu su sąjungininkais priimti ir įgyvendinti sprendimus dėl nacionalinio ir kolektyvinio saugumo užtikrinimo“, – kalbėjo vicemeras pabrėždamas, kad itin svarbu, jog patys kuriame saugumą ir stabilumą bei bendromis demokratinėmis vertybėmis grįstą ateitį.

2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo visateise Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos NATO nare. Galingiausias pasaulyje gynybinis aljansas šiuo metu vienija 32 šalis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.