Ąžuolynas primena apie gyvenimo trapumą

Minint ąžuolyno pasodinimo metines, iškilmingai iškeltos vėliavos, o susitikimo dalyviai įsiamžino prie didžiulio akmens, ženklinančio, kad ąžuolynas skirtas karo Ukrainoje aukoms atminti. G. Martinaitienės nuotr.

Prieš metus buvusiame Šilagirio girininkijos medelyne (Lekėčių sen.), greta pagrindinio kelio Šakiai–Kaunas, buvo įprasmintas karo Ukrainoje aukų atminimas – pasodinta 3600 ąžuoliukų. Šiais metais akcijos iniciatoriai čia susirinko ir vėl. Iškilmingai pakeltos vėliavos viliantis, kad toks susitikimas ir vėliavų atnaujinimas taps tradicija.

Į susirinkusiųjų būrelį kreipėsi sambūrio „Gerumo ąžuolas“ narė Rima Rauktienė sakydama, kad nors ąžuolyno pasodinimas graži ir kilni iniciatyva, visgi ji ženklina tragediją, tad žodžiai, jog Ukrainos karas yra ir mūsų karas, o Ukrainos taika ir mūsų taika, sakė ji, kiekvienam mąstančiam lietuviui itin svarbūs.

„Gal kitais metais ir ąžuoliukai bus labiau pakilę, ir galėsime pasakyti, kad daugiau ąžuolų aukoms atminti nereikia, nes jos pasibaigs“, – vylėsi „Gerumo ąžuolo“ viceprezidentas, akcijos sumanytojas Juozas Dainelis.

Jis pakvietė iškilmingai pakelti vėliavas. Skambant šalių himnams Lietuvos trispalvę iškėlė Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis, Ukrainos – ukrainiečiai Tania ir Timofėjus, „Gerumo ąžuolo“ vėliavą sambūrio prezidentas Valdas Pacevičius pavedė iškelti J. Daineliui, o Valstybinių miškų urėdijos vėliavą iškėlė urėdijos Šakių regioninio padalinio vadovas Povilas Steponavičius.

ukraina veliava berniukasG. Martinaitienės nuotr.

Prie didžiulio 26 tonas sveriančio akmens, žyminčio, jog ąžuolynas skirtas būtent karo Ukrainoje aukoms atminti, J. Dainelis padėjo geltonų ir mėlynų gėlių puokštę, uždegta žvakelė. Kita žvakelė uždegta ir prie vardinio Almos Adamkienės ąžuoliuko, kurį pernai pasodino renginyje dalyvavęs Prezidentas Valdas Adamkus.

V. Pacevičius priminė, kad „Gerumo ąžuolas“ įsikūrė 2006 m. Per tą laiką buvo pasodinta daugiau nei 20 tūkst. ąžuoliukų.

„Šis, trečiasis ąžuolynas primena, koks trapus yra gyvenimas“, – kalbėjo sambūrio prezidentas.

J. Dainelis vylėsi, kad vėliavų atnaujinimas galėtų tapti kasmetine tradicija. Planuojama, kad prie akmens atsiras ir informacinė lentelė, o prie kelio – ir nuoroda į ąžuolyną.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.