Ąžuolynas primena apie gyvenimo trapumą

Minint ąžuolyno pasodinimo metines, iškilmingai iškeltos vėliavos, o susitikimo dalyviai įsiamžino prie didžiulio akmens, ženklinančio, kad ąžuolynas skirtas karo Ukrainoje aukoms atminti. G. Martinaitienės nuotr.

Prieš metus buvusiame Šilagirio girininkijos medelyne (Lekėčių sen.), greta pagrindinio kelio Šakiai–Kaunas, buvo įprasmintas karo Ukrainoje aukų atminimas – pasodinta 3600 ąžuoliukų. Šiais metais akcijos iniciatoriai čia susirinko ir vėl. Iškilmingai pakeltos vėliavos viliantis, kad toks susitikimas ir vėliavų atnaujinimas taps tradicija.

Į susirinkusiųjų būrelį kreipėsi sambūrio „Gerumo ąžuolas“ narė Rima Rauktienė sakydama, kad nors ąžuolyno pasodinimas graži ir kilni iniciatyva, visgi ji ženklina tragediją, tad žodžiai, jog Ukrainos karas yra ir mūsų karas, o Ukrainos taika ir mūsų taika, sakė ji, kiekvienam mąstančiam lietuviui itin svarbūs.

„Gal kitais metais ir ąžuoliukai bus labiau pakilę, ir galėsime pasakyti, kad daugiau ąžuolų aukoms atminti nereikia, nes jos pasibaigs“, – vylėsi „Gerumo ąžuolo“ viceprezidentas, akcijos sumanytojas Juozas Dainelis.

Jis pakvietė iškilmingai pakelti vėliavas. Skambant šalių himnams Lietuvos trispalvę iškėlė Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis, Ukrainos – ukrainiečiai Tania ir Timofėjus, „Gerumo ąžuolo“ vėliavą sambūrio prezidentas Valdas Pacevičius pavedė iškelti J. Daineliui, o Valstybinių miškų urėdijos vėliavą iškėlė urėdijos Šakių regioninio padalinio vadovas Povilas Steponavičius.

ukraina veliava berniukasG. Martinaitienės nuotr.

Prie didžiulio 26 tonas sveriančio akmens, žyminčio, jog ąžuolynas skirtas būtent karo Ukrainoje aukoms atminti, J. Dainelis padėjo geltonų ir mėlynų gėlių puokštę, uždegta žvakelė. Kita žvakelė uždegta ir prie vardinio Almos Adamkienės ąžuoliuko, kurį pernai pasodino renginyje dalyvavęs Prezidentas Valdas Adamkus.

V. Pacevičius priminė, kad „Gerumo ąžuolas“ įsikūrė 2006 m. Per tą laiką buvo pasodinta daugiau nei 20 tūkst. ąžuoliukų.

„Šis, trečiasis ąžuolynas primena, koks trapus yra gyvenimas“, – kalbėjo sambūrio prezidentas.

J. Dainelis vylėsi, kad vėliavų atnaujinimas galėtų tapti kasmetine tradicija. Planuojama, kad prie akmens atsiras ir informacinė lentelė, o prie kelio – ir nuoroda į ąžuolyną.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.