Šakių cirko jubiliejinė dovana – žadą gniaužianti teatralizuota šventė

Specialiai Šakių cirko studijos jubiliejui sukurta teatralizuota šventė „Kelias į namus“ žiūrovus užbūrė šviesų, muzikos, šokio ir žadą užimančių triukų reginiu. Daug emocijų sukėlė ne vienas drąsus oro akrobačių psirodymas. D. Pavalkio nuotr.

Penktadienio vakarą Šakių cirko kolektyvas pakvietė savo gerbėjus ir miesto svečius iš Italijos, Maltos, Las Vegaso, Monte Karlo į teatralizuotą šventę „Kelias į namus“, kuri užbūrė nauju šviesų, muzikos, šokio ir žadą užimančių triukų reginiu. Taip su trenksmu šįkart buvo minima ne tik Pasaulinė cirko diena, bet ir 20-asis Itanos ir Raimondo Januševičių atkurtos cirko studijos kūrybinės veiklos jubiliejus bei pirmasis cirko mokyklos, mokančios vaikus choreografijos, oro akrobatikos, gimnastikos, žongliravimo ir ekvilibristikos meno, dešimtmetis.

1994 m. Šakių cirkui, kuris čia veikė nuo 1976-ųjų, užvėrus duris, stojo dešimtmetį trukusi tyla. Tačiau 2004 m. kovo mėnesį buvusių cirko artistų, savo darbo profesionalų I. ir R. Januševičių iniciatyva cirko studija buvo atkurta ir į ją vėl sukviesti cirko meno pasiilgę rajono vaikai, svajoję tapti cirko artistais. Ir jų svajonė išsipildė. Jei ir ne visam gyvenimui, tai bent kuriam laikui.

Į šventę atvykęs nemažas būrys jau užaugusių Šakių cirko vaikų su nostalgija prisiminė čia praleistą laiką ir iššūkių kupinus pasirodymus, nes jie tapo viena didele šeima, turinčia savo namus, į kuriuos traukia sugrįžti. Tai buvęs „Jaunystės“ kino teatras, kur ir įsikūrusi Šakių cirko mokykla. Jau yra parengtas projektas renovuoti pastatą. I. Januševičienė atviravo, kad jį norėtų pavadinti Cirko teatro namais, kurie būtų pritaikyti spektaklių ir pačių netikėčiausių šou kūrimui, nes su savo teatralizuotais pasirodymais netelpa nei čia, nei Šakių kultūros centro scenoje.

Kalbėdama apie ateities planus, Cirko mokyklos vadovė atskleidė, kad planuoja šiuolaikinius cirko pasirodymus organizuoti ir dvaruose – Paežerių, Gelgaudiškio, Zyplių dvarai gali tapti puikiausiomis dekoracijomis jų pasirodymams su gyva muzika. Tad netrukus žiūrovus pakvies ir šiek tiek kitoks cirkas dvarų kontekste.

Tad vien tik cirko numeriais neapsiribojantis Šakių cirko kolektyvas jau keletą metų iš eilės su šiuolaikinio šokio ir dramos menų profesionalais scenoje kuria nerealius spektaklius. Ir šiam jubiliejui paminėti jie teatralizuotą šventę kūrė ne vieni, bet kartu su Šakių kultūros centro šiuolaikinio šokio teatru, kuriam vadovauja Laura Saunorienė, atlikėja Neringa Nekrašiūte ir režisiere Inesa Paliulyte. Renginio pabaigoje žiūrovų laukė cirko profesionalų šeimos staigmena – Raimondas įvežė Itaną motociklu į sceną, kur ji kartu su dukra Erika Šefleriene atliko žadą gniaužiantį triuką su ugnimi.

Nors po tokio reginio iš tiesų buvo sunku kalbėti, tačiau kokia šventė be sveikinimų ir dovanų. Pirmasis sveikinimo žodį tarė buvęs Šakių cirko studijos vadovas, o dabar rajono savivaldybės meras R. Januševičius, perdavęs Šakių kultūros centro cirko mokyklos vadovei Lietuvos kultūros ministro Simono Kairio padėką už cirko tradicijų populiarinimą mūsų šalyje ir užsienyje, už galimybę atsiskleisti cirko talentams, už kuriamas aukštos meninės vertės kultūrines veiklas.

Į šventę Seimo narys Giedrius Surplys taip pat atvyko ne tuščiomis – atvežė Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen sveikinimą. Juokaudamas, kad jie Vilniuje taip pat moka triukų – pradanginti pusę tonos kavos, mokyklą regione ar ligoninę, jis žavėjosi Šakių cirko kolektyvo profesionalumu – cirkas jau pripažintas ir pasaulinėje cirko bendruomenėje – pernai Cirko mokykla buvo priimta į Pasaulio cirko mokyklų aljansą.

Cirko mokyklos vadovę, jaunuosius artistus ir jų trenerius E. Šeflerienę, Giedrę Dzindzelėtaitę ir Anatolijų Nikolajevą sveikino Monte Karlo cirko tarptautinės federacijos direktorė Suzana Mata, svečiai iš Las Vegaso – buvę ilgamečiai „Cirque du Soleil“ artistai Dario Vaspes ir Adam Rafael, Italijos ir Ispanijos tarptautinio lygio cirko prodiuseris Massimiliano Splatero, kurie liko sužavėti nepaprastai profesionaliu ir technišku pasirodymu. Tarptautinio lygio treneriai iš Italijos, Las Vegaso, Monte Karlo pasiliko Šakiuose ir visą savaitgalį dalijosi savo patirtimi su jaunaisiais Šakių cirko mokyklos artistais.

Su dovanomis ir gėlėmis į sceną lipo ir savi – rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, jo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė, Šakių kultūros centro direktorius Mindaugas Kriaučiūnas, Baltijos cirko atstovės, buvę cirko studijos auklėtiniai ir daugelis kitų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.