Niūraus pastato sieną papuošė piešiniu

Pastatą atgaivinti, kol kas tik piešiniu, ėmėsi Žemosios Panemunės seniūnaitė Virginija Sutkuvienė (dešinėje), o jai į talką atskubėjo meniškos sielos vietos gyventoja Dangira Dailidienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Entuziastingos Žemosios Panemunės seniūnaitės Virginijos Sutkuvienės iniciatyva atgijo pastatas miestelyje. Parapijai priklausančio seno pastato sieną papuošė piešinys – plačiašakis medis.

Žemosios Panemunės miestelis įsikūręs Nemuno kairiajame krante, miestelio centre stovi Šv. Vincento Pauliečio bažnyčia, pastatyta 1877m. Šiandien šio krašto turistų traukos centru tapo atgijęs Žemosios Panemunės dvaras, tačiau daugelis užsuka ir į patį miestelį, ne tik šventadieniais dalyvauti šv. Mišiose.

Seniūnaitė V. Sutkuvienė pasakojo, kad šiemet kartu su kaimo aktyvu tvarkė aplinką prie bažnyčios, jai už akių užkliuvo senas apleistas parapijai priklausantis pastatas. Anksčiau čia buvo klebonija, kartais šarvojami žmonės, vėliau gyveno viena šeima. Jau kurį laiką pastatas stovi tuščias, apšiuręs.

„Darėm Žemosios Panemunės miestelyje talką, tvarkėm aplinką apie bažnyčią. Pamačiau apleistą pastatą ir kilo mintis bent sieną atgaivinti piešiniu“, – sakė V. Sutkuvienė pridurdama, kad ir parapijos klebonas Ričardas Kmitas palaimino tokią jos idėją.

Tad keletas Virginijos bičiulių, vietos gyventojų, pirmiausiai sieną nudažė šviesiai pilka spalva, sako iššūkių buvo – vieni kopėčias laikė, kiti dažė. Na, o patį medį išpiešti Virginijai pagelbėjo taip pat meniškos sielos Žemosios Panemunės gyventoja Dangira Dailidienė.

„Tikiuosi, kad piešinys įneš gerų emocijų praeiviams. Piešimo srityje esu tik mėgėja“, – atskleidžia Pajotuliuose gyvenanti Virginija.

Ji prasitaria norinti, kad senasis klebonijos pastatas atgytų, norėtų jį išvalyti ir galbūt jame rengti parodas ar vykdyti kitas veiklas. Taip pat sutvarkyti aplinką, pastatyti suolelį, kad užsukančius į Žemąją Panemunę žmones pasitiktų tvarkinga aplinka.

Beje, tai ne pirmoji meniškos sielos seniūnaitės iniciatyva. Ji su kriūkiete dailininke Jurga Žukaite prieš trejus metus Kriūkų miestelio centre stūksantį sovietmečio laikų statybos pastatą, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi kavinė „Banga“, irgi išdekoravo piešiniais.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.