Per visą rajoną nuvilnijo garsinių skaitymų banga

Prie visuotinės skaitymo iniciatyvos, skirtos paminėti Spaudos atgavimo 120-osioms metinėms, prisijungė daugelis mūsų rajono mokyklų ir bibliotekų. Nors oras buvo ganėtinai šaltas, tačiau į skaitymo pikniką Šakių J. Lingio parke susirinko kaip niekad gausus mokinių būrys ne vien iš rajono ugdymo įstaigų, bet atvyko gimnazistai ir iš Jurbarko. D. Pavalkio nuotr.

Ketvirtadienį Šakių J. Lingio parke jau ne pirmus metus vyko Šakių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio ratelio, vadovaujamo Birutės Šalkauskienės, organizuojama garsinio skaitymo iniciatyva, šiemet pavadinta skaitymo pikniku „Mes – europiečiai“ ir skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui paminėti. Į jį susirinko apie 170 mokinių iš aštuonių rajono mokyklų, pirmą kartą renginyje dalyvavo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija.

„Ar galite įsivaizduoti tuos laikus, kai lietuviškų knygų buvo negalima skaityti? Už jų skaitymą ir turėjimą baudė. Netgi uždarinėjo į kalėjimus. Vaikai net 40 metų lietuvių kalbos mokėsi slaptai. Juos mokė daraktoriai arba namiškiai, dirbdami namų ūkio darbus“, – pasakojo Šakių „Žiburio“ gimnazijos bibliotekininkė Žaneta Pratusevičienė, primindama, kad gegužės 7-ąją sukako 120 metų, kai Lietuva atgavo lietuvišką spaudą.

Pasak jos, neatsitiktinai šiemet garsiniams skaitymams buvo pasirinkta Europos Sąjungos šalių literatūra, nes šiemet sukako 20 metų, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Šis renginys yra respublikinio renginio dalis, kurį visoje šalyje organizuoja Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija.

skaitymai zvirgzdaiciaiĮ akciją „Lietuva skaito“ Nepriklausomybės akto signataro vyskupo Justino Staugaičio tėviškėje Tupikų kaime moksleivius sukvietė ir Žvirgždaičių biblioteka. Organizatorių nuotr.

Susitikti su mokiniais į parką atvyko rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas ir jo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė bei savivaldybės Kultūros ir meno tarybos pirmininkė Rima Rauktienė. Ir ne tuščiomis. Palinkėję mokiniams malonaus skaitymo ir gero pasibuvimo prasmingai praleidžiant laiką, jiems paliko prie arbatos po saldžią dovanėlę.

Renginio pabaigoje garsinio skaitymo dalyviai surengė savo „Euroviziją“, tik rinko ne labiausiai patikusią dainą, o knygą – spalvotais lapeliais žymėjo ne tik knygą, bet ir šalį, kurioje gyveno ar tebegyvena autorius.

skaitymai kriukaiGarsiniuose skaitymuose prisimindami savo krašto šviesuolius aktyviai dalyvavo Kriūkų vaikų dienos centro, kuriam vadovauja Daiva Jėčienė, auklėtiniai. Organizatorių nuotr.

Skaitymo banga „Lietuva skaito“ buvo sukelta ne tik Šakiuose, lietuvių kalba buvo skaitomos pačios įvairiausios knygos įvairiausiose šalies vietose. Prie visuotinės skaitymo iniciatyvos prisijungė ir garsinius skaitymus organizavo ir daugelis mūsų rajono mokyklų bei bibliotekų. Tarp jų Lukšių Vincų Grybo gimnazija, kurios lituanistai garsinius skaitymus nusprendė skirti lietuvių rašytojo Jono Biliūno 145-osioms gimimo metinėms. Per ketvirtą pamoką visa mokykla, nesvarbu, kokia vyko pamoka, ne tik skaitė jo apsakymą „Laimės žiburys“, bet ir jį iliustravo, aptarė jo idėją, kad žmogus laimingas ne tik tada, kai turi viską, bet ir tada, kai gali pasiaukoti dėl kitų.

O štai Kriūkų bibliotekos organizuojamuose skaitymuose buvo prisiminti mūsų gimtojo krašto šviesuoliai, palikę gilią brydę Kriūkų krašto istorijoje. Prie paminklo Lietuvos daraktoriams (autorius Vidas Cikana) ir tautodailininko kriūkiečio Andriaus Bieliuko skulptūros „Skrydis į šviesą“ buvo skaitoma Jono Vaičiūno knyga „Ten, kur teka Jotulė ir Nyka“, o bibliotekoje –Vytauto Tamulaičio pasaka „Aukso maišas“. Tad Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena buvo prasmingai paminėta visuose rajono kampeliuose.

skaitymai luksiai2Organizatorių nuotr.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.