Sąjungoje su Europa – jau 20 metų

Šakių kultūros centro šokio teatro vadovė Laura Saunorienė pakvietė į flash mobą pagal šių metų Lietuvos eurovizinę Silvester Belt dainą „Luktelk“, o aktyviausiais dalyviais buvo mažieji europiečiai iš Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“. D. Pavalkio nuotr.

Gegužės 9-ąją tradiciškai paminėta Europos diena. Šiemet sukanka 20 metų, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos bendrijos dalimi. Aikštėje prie rajono savivaldybės šventės „mES 20“ švęsti susirinko nemažas būrys šakiečių. Ji prasidėjo tradiciniu Europos Sąjungos vėliavos pakėlimu, tačiau įvairūs renginiai tęsėsi iki pat vakaro.

Lietuvai 2004-aisiais tapus Europos Sąjungos nare, ši diena tapo visų švente. Būdami mažos valstybės piliečiai šiandieninėje situacijoje galime jaustis saugūs ir stiprūs, nes Europa ir čia, Šakiuose. Todėl skambant Lietuvos ir Europos Sąjungos himnams aikštėje prie savivaldybės buvo iškeltas bendros ateities su Europos šalimis simbolis – Europos Sąjungos vėliava.

Nors oras nelepino ir minėjimo dalyvius sušlapino pavasarinis lietus, sušalti neleido nuotaikingas vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ dalyvių Salomėjos Čiečkiūtės, Urtės Glikaitės ir Kajaus Jesevičiaus koncertas (mokyt. Ingira Jakienė).

Sveikinimo žodį tarė rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, vicemeras Darius Jakavičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai (mokyt. Rasa Bublaitienė ) – ta karta, kuri gimė tuo metu, kai Lietuva jau priklausė Europos Sąjungai. Jų teigimu, narystė Europos Sąjungoje buvo vienas reikšmingiausių sprendimų, nulėmusių mūsų šalies ateitį, todėl kvietė džiaugtis bei didžiuotis laisvės, saugumo ir taikos jausmu bei tuo, kad esame europiečiai.

europos diena sakiuose2Aikštėje prie savivaldybės Europos Sąjungos vėliavą iškėlė 2004 m. gimusios kartos atstovai – buvusi Šakių „Žiburio“ gimnazistė, dabar jau studentė Karolina Jociūtė ir abiturientas Rokas Bosaitis. D. Pavalkio nuotr.

Šventinį minėjimą vainikavo šokis. Šakių kultūros centro šokio teatro vadovė Laura Saunorienė pakvietė pajudėti pagal šių metų Lietuvos eurovizinę Silvester Belt dainą „Luktelk“. Tačiau drąsiausi buvo tik mažieji europiečiai – Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ ir VšĮ Šakių Diakonijos dienos užimtumo centro auklėtiniai.

Tuo Europos dienai skirti renginiai nesibaigė, jie tik prasidėjo. Šakių viešojoje bibliotekoje vyko pažintinė viktorina „Mes Europos šeimoje“, kurią gausiam būriui Šakių „Varpo“ mokyklos septintokų pravedė Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Eglė Nicolaev. Nors buvo išrinkti trys prizininkai, tačiau didžiausiu paskatinimu visiems buvo vaišės – tradiciniai šaltibarščiai, kadangi vienas iš klausimų buvo būtent apie nacionalinį Lietuvos patiekalą.

Šakių viešosios bibliotekos darbuotojos Ingrida Jonuškienė ir Rūta Višinskaitė surengė „Žiburio“ gimnazijos abiturientams kelionę po Šakių miestą, skaičiuojant pėdutes, skenuojant QR kodus, prisimenant Nepriklausomybės akto signatarus Joną Vailokaitį, Justiną Staugaitį, Saliamoną Banaitį, klausantis kalbančių suoliukų istorijų.

Šakiečiai buvo kviečiami pasitikrinti savo žinias ir dalyvauti Europos egzamine. Šakių viešojoje bibliotekoje Europos egzaminą laikė 38 vaikai ir suaugę. Beje, jame gausiai dalyvavo rajono moksleiviai. Dvi šalies mokyklos galėjo pretenduoti į puikų prizą – susitikimą su viena iš žvaigždžių – plaukike, olimpine čempione Rūta Meilutyte arba dainininku Tomu Narkevičiumi („Free Finga“).

Renginį kartu su partneriais (Šakių „Žiburio“ gimnazija, Šakių „Varpo“ mokykla ir Šakių kultūros centru) organizavo Šakių viešoji biblioteka.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.