Poezijos keliu apie būtį...

Į poezijos sūkurį, vedami režisierės Virginijos Tarnauskaitės (centre), nėrė būrys rajono kūrėjų. Organizatorių nuotr.

Gegužės 11 d., kai nuo žydėjimo virpa oras, pavasario pašlovinimui šakiečiai ir svečiai buvo pakviesti į poetinę santalką „Apie būtį... ir būti“.

Teatralizuotą jausmų kelionę nemirštančios poezijos keliais ir takeliais vedė spektaklio režisierė, poetė Virginija Tarnauskaitė, į gimtinę sugrįžusi apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi ir Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie LR Vyriausybės Garbės aukso ženklu „Už nuopelnus“.

Į emocijų sūkurį, kai balsas pakylėja tave ir staiga meta į skausmingą, nesuprastą ir nesuprantamą būtį arba tyliai nuleidžia į švelnumo gelmes, nėrė kūrėjai Kasparas Tarnauskas, Regina Klimaitienė, Onutė Jasinskienė, Danutė Batisienė, Rasa Bublaitienė, Birutė Varankovienė, Genovaitė Vabalienė, Marytė Rastupkevičiūtė, Rita Mockeliūnienė, Lina Eringienė, Asta Žilaitienė, skaitovės Rima Mozūraitienė, Dinara Gudaitienė, Jurgita Bataitienė, dainininkė Veronika Tarnauskaitė, muzikantė Živilė Vasiliauskaitė.

Viskas buvo iš tikrųjų, niekas nesuvaidinta, kaip ir tikėjimas, kad šis kūrinys suras savo vietą žiūrovų širdyse.

„Tai reikšmingas kultūrinis reiškinys, poetinis obelų žydėjimas“, – sakė rajono meras R. Januševičius, dėkodamas už reginį.

O visi naujo kolektyvo nariai – kam buvo tik debiutas, išvedęs iš komforto zonos, baimių įveikimas, kam saviraiškos ieškojimas, prisilietimas prie kūrybos – dėkojo talentingai kraštietei Virginijai už itin gražią, jautrią, padrąsinančią ir nuoširdžią santalką.

Ačiū, kad esat!

Šakių viešosios bibliotekos inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.