Atskleidė šiuolaikinio meno rinkos vingrybes

Pats Tomas Lagūnavičius save priskiria postpost ciniško meno krypčiai. Jį autorius apibūdina kaip meną, kuris ne tik dekonstruoja meno pasauliui postmodernizmo padarytą įtaką, bet ir atskleidžia pagrindines šiuolaikinio meno savybes, tokias kaip vaizdo nesvarbumas.D. Pavalkio nuotr.

Ketvirtadienio vakaras Šakių kultūros centre buvo skirtas žinioms apie meną pagilinti. Tarpdisciplininio meno atstovu prisistatantis Tomas Lagūnavičius supažindino su „Šiuolaikinio meno rinka ir tendencijomis“ bei pristatė provokuojančią savo darbų parodą „Vaizdas nesvarbu: svarbu, kokia kaina“. Nemokamas renginys žiūrovų gausos nesulaukė, todėl tolimesnė diskusija apie šiuolaikinį meną, jo rinką neįvyko.

Pirmiausia svečias pristatė savo darbų parodą. Darbai eksponuojami dviejose salėse, o pati parodos koncepcija iškart provokuoja. Tarpdisciplininio meno atstovas, psichologas, knygų autorius T. Lagūnavičiaus teigia, kad vaizdas yra visai nesvarbus, kur kas svarbiau, kokia kūrinio kaina, kurioje galerijoje jis buvo eksponuojamas, kas autoriaus kuratorius ir pan.

lagunavicius tomas2Tomas Lagūnavičius. D. Pavalkio nuotr.

„Paroda yra apie pasikeitusias tendencijas šiuolaikinio meno rinkoje. Šiuo metu susiformavo tokia situacija, kad vizualinių vaizdų yra per daug. Ir neaišku, kaip toliau paveiks meno rinką dirbtinis intelektas ir kt. Todėl ir pasirinkau provokuojančią parodos temą „Vaizdas nesvarbu: svarbu kaina!“ – dalinasi autorius. Todėl parodos atidarymą jis dubliavo su pranešimu, kurio tema „Šiuolaikinio meno rinka ir tendencijos“, norėdamas paskatinti diskusiją, nuomonių pasidalinimą tuo klausimu. Pats menininkas save priskiria postpost ciniško meno krypčiai. Jis domisi šiuolaikinio meno formomis ir procesais, o pranešimo metu pasidalino dominuojančiais rinkos dėsniais, savo patirtimi ir supratimu, kas rūpi šiuolaikiniam meno vartotojui. T. Lagūnavičius atskirai detalizavo galerinio ir interjerinio meno rinkų ypatumus, vardino skirtingus šių rinkų funkcionavimo dėsnius ir dalinosi praktiniais patarimais, kurie tikriausiai būtų buvę įdomūs jauniems kūrėjams, trokštantiems ateitį sieti su meno pasauliu. Kadangi rajono menininkų renginyje nebuvo, diskusija apie meno ir verslo santykių dinamiką neišsivystė, nors peno jai svečio pranešime tikrai buvo.

T. Lagūnavičius įsitikinęs, kad postpost ciniškas menas šiuo metu veržiasi į pirmąsias pozicijas. Jį autorius apibūdina kaip meną, kuris ne tik dekonstruoja meno pasauliui postmodernizmo padarytą įtaką, bet ir atskleidžia pagrindines šiuolaikinio meno savybes, tokias kaip vaizdo nesvarbumas. T. Lagūnavičius sako, kad nebekeliamas klausimas – gražus kūrinys ar ne, kur kas svarbiau, kiek tas menas kainuoja arba kiek jis pritraukia projektinių lėšų. Būtent postpost ciniškas menas visa tai iškelia į paviršių ir pagrindiniu meno objektu tampa ne turinys, o paveikslo matmenys, iš kokios medžiagos tai padaryta ir kt. Meno kūrinio kaina visiškai neturi ryšio su tuo, koks tas paveikslas yra. Viską lemia aplinkybės: vieta, kur tas meno objektas yra demonstruojamas, kuratorius, kuris kuruoja parodą, ir kiti veiksniai.

Paroda Šakių kultūros centre bus eksponuojama iki birželio 28 dienos.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.