Kviečia sparnus pasimatuoti, jais apglėbti ir auginti

Šakiuose į atidarymo renginį „Pasimatuok sparnus“ užsukę globėjai ir globotiniai, juos sveikinę savivaldos ir įvairias socialines paslaugas teikiančių įstaigų atstovai susibūrė po Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokytojų ir mokinių kurtais sparnais. D. Pavalkio nuotr.

„Kiekvienas žiūrėdamas į sparnus tikriausiai susikuria savo vizijas, savo įsivaizdavimus. Sparnai gali reikšti ne tik skrydį – jie gali reikšti vidinį polėkį, vidines nuostatas, vidinį norą, paskatinimą kūrybai, darbams“, – antradienį atidarydama Globėjų dienai (Globėjų diena minima liepos pirmąjį sekmadienį – red. past.) skirtą renginių savaitę, kurios simboliu šiemet ir tapo sparnai, Šakių miesto skvere susirinkusiems globėjams, globotiniams ir kitiems neabejingiems žmonėms tarė renginio „Pasimatuok sparnus“ vedėja Rima Rauktienė.

Anot R. Rauktienės, šūkis „Pasimatuok sparnus“ yra it ženklas vaikams, jog nė vienas iš jų nėra per didelis ar nenusipelnęs augti šeimoje, bei priminimas suaugusiems – kiekvienas, pasimatavęs sparnus, apglėbęs jais mažuosius, turi galimybę suteikti savo gyvenimui naują, turtingesnę, didesnę prasmę. Vaikų, kuriems tokio saugaus glėbio reikia, deja, daug – nors šalyje globėjų šeimose gyvena 5 tūkst. 24 vaikai, tačiau 1 tūkst. 181 vaikas vis dar auga globos institucijose.

sparnai globejai2D. Pavalkio nuotr.

Tad globėjų misijos prasmė ir reikalingumas – nekvestionuojami. Belieka jiems pasakyti ačiū, ką ir padarė į šventę susirinkęs gausus būrys svečių. Štai meras Raimondas Januševičius globėjams dėkojo už svarbiausią – už įdiegimą šeimos sampratos, kurią vaikai ateityje išsineša į savo namus. Vicemeras Darius Jakavičius svarstė, jog būtent vaikystė ir yra esminis, nemaža dalimi ateitį apsprendžiantis gyvenimo tarpsnis, mat, kaip teigė jis, jei vaikams duosime viską, ką galime, jie užaugs gerais piliečiais, o jei kažkurioje vietoje vaiką apleisime – po to su juo dirbs visa socialinė sistema.

Globėjams ir globotiniams sveikinimų bei šiltų žodžių taip pat negailėjo Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė, buvusi globėja Ilona Šeflerienė, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Šakių rajone patarėja Indrė Jurjonienė, Šeimos tarybos pirmininkė, buvusi globėja Dinara Gudaitienė, miesto skverą puošiančius sparnus dovanojusio Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė ir, be abejo, Socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė.

„Norėčiau Šakių socialinių paslaugų centro vardu ir Globos centro vardu padėkoti visiems globėjams už tai, ką jie daro. Kad po tais sparnais ne tik savo biologinius vaikus veda į gyvenimą, bet ir nuskriaustus likimo. Mūsų rajone šiandien yra 71 globotinis. Jie auga pas 40 fizinių asmenų-globėjų, rajone turime vieną budinčią globėją, pas ją šiandien yra trys globotiniai. Taip pat turime tris šeimynas, kuriose auga 16 vaikų, nors paslaugas teikiame dar ir ketvirtai šeimai Lekėčiuose, kuri augina kauniečius. Bet nesvarbu, ar Kauno, ar Šakių – vaikai yra tiesiog mūsų visų, bendri“, – kalbėjo V. Bielskienė.

Po padėkos žodžių ir muzikinių intarpų, kuriuos dovanojo dainavimo studija „Šypsenos“ bei atlikėja Luknė Kasparaitytė, visi susirinkusieji buvo pakviesti nusifotografuoti prie skverą puošiančių sparnų, kurie čia bus dar gerą savaitę. Kaip minėta, sparnus pagamino Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus komanda, kuriai dirigavo Individualios priežiūros skyriaus mokytojos Andra Stasiulaitienė ir Giedrė Jasevičiūtė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.