Švenčiant tarptautinę raštingumo dieną, rugsėjo 6 d. Šakių viešoji biblioteka kraštiečius jau penktą kartą kvietė rašyti „Mažąjį diktantą“. Daugiau nei 70 jo dalyvių šiemet rašė ištrauką iš kraštiečio Stasio Tamulaičio kūrybos.
Rugsėjo 8-oji – Tarptautinė raštingumo diena. Ta proga Šakių viešoji biblioteka pakvietė į tradiciniu tapusį, jau penktąjį kartą ta proga organizuojamą „Mažąjį diktantą“.
„Kalba apie žmogų pasako daugiau negu jo drabužiai arba elgesys“, – kalbos svarbą aiškina literatūros tyrinėtoja Viktorija Daujotytė.
„Žmogaus kalba yra jo vizitinė kortelė. Kalbos inteligentais reiktų vadinti žmones, gerai kalbančius ir gerai rašančius. O inteligencija juk turėtų būti žmogaus siekiamybė. Tai akcentavome renginio metu, kviesdami pasitikrinti ir pasitobulinti žinias“, – sakė bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Eringienė.
Susirinkusius rašyti diktanto sveikinusi Šakių viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė pasidžiaugė ypač dideliu būriu Vytauto Didžiojo universiteto Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos moksleivių. „Mažajam diktantui“ parinkta ištrauka iš kraštiečio S. Tamulaičio, kurio 115 metų jubiliejų minime, kūrybos. Su rašytojo, literatūros ir meno kritiko gyvenimu trumpai supažindino L. Eringienė.
Tekstą iš alegorijos „Padangių paukštis“ diktavo bibliotekos savanorės, mokytojos Nijolė Vaičiulienė, Onutė Jasinskienė. Po diktanto visi rašantys patys turėjo galimybę pasitikrinti rašybą ir skyrybą.
Vėliau bibliotekoje atidaryta ir „Draugo“ fotokorespondento Dariaus Pavalkio fotografijų paroda „Septyniolika kilometrų Nemunu“, kuri prieš dvejus metus buvo eksponuota Plokščiuose, o dabar su ja progą susipažinti turi ir bibliotekos lankytojai bei svečiai. Joje – Plokščių miestelis ir Nemunas iš paukščio skrydžio. Nors pats autorius savo darbus vertino gana santūriai ir teigė į šią avantiūrą pakliuvęs netikėtai, daugelis jam linkėjo kūrybiniu keliu žengti toliau ir drąsiau.