Lapkričio 23 d. Sintautuose praūžė antrasis respublikinis verpėjų konkursas „Sintautų vindas 2024“, sukvietęs visą būrį verpėjų, kurios verpė, kedeno vilnas, suko siūlus.
Šiais metais dėl geriausiųjų vardo varžėsi 13 verpėjų iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Lazdijų, Jonavos, Tauragės Jurbarko, Varėnos ir, aišku, Šakių.
„Labai smagu matyti, jog verpimo amatas yra gyvas, juo susidomi vis jaunesni žmonės“, – džiaugėsi renginio vedėja, pati dažnai prisėdanti prie verpimo ratelio, kultūrinių renginių organizatorė Rūta Bučinskaitė-Janulaitienė.
Renginio organizatoriai – Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio padalinio Sintautų kultūros salės darbuotojai džiaugėsi, kad šiemet konkurse dalyvauja verpėjos, kurios čia atvyko ne pirmą kartą – tai Sonata Češkevičiūtė ir Judita Češkevičienė – mamos ir dukros duetas iš Lazdijų, Jolanta Tamulienė iš Vilniaus ir, žinoma, ištikimiausia šio renginio gerbėja ir dalyvė – Regina Martišienė iš Panovių. Dar vienas šeimyninis duetas iš Kauno – Birutė Kalaušienė su sūnumi Sauliumi, šiemet konkurse dalyvavę pirmą kartą. Savo jėgas išbandyti susigundė ir Irina Sudajeva iš Klaipėdos, Agnietė Pranckūnienė iš Jurbarko rajono, ji gerai žinoma alpakų augintoja. Beje, renginys įvairus ir dalyvių amžiumi – vyriausiai dalyvei 67-eri, o jauniausiam – devyneri.
Konkurso dalyvius ir žiūrovus sveikinęs savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas pasidžiaugė, jog renginys sulaukia vis daugiau dėmesio ir kad tokiu archajišku amatu susidomi vis jaunesni žmonės, kad verpimo tradicija gyva ir perduodama iš kartos į kartą.
Konkurso dalyvius vertino komisija nežinodama, kieno darbą vertina, nes siūlas buvo užkoduotas, tad vertinimas buvo išties skaidrus.
Komisijos sprendimu trečią vietą užėmė R. Martišienė iš Panovių k, antra vieta atiteko A. Pranckūnienei (Jurbarko r.), pirma vieta – Jolantai Tamulienei iš Vilniaus, o „Verpėjų verpėjo“ titulas šiemet atiteko Stanislavai Iždonienei iš Tauragės rajono.
Kad dalyviams ir žiūrovams būtų linksmiau ir smagiau, scenoje griežė muzikantai ir sukosi šokėjai iš Slavikų, Kalvarijos bei Sintautų. Savo darbo ir talento vaisius demonstravo mugės dalyviai.