Dailininkų pleneras „Kalbanti žemė 2010“

kalbanti_zemePo dvejų metų pertraukos vėl įvyko dailininkų pleneras „Kalbanti žemė 2010“. Šiemet jau septintąjį kartą vykusiame dailininkų plenere dalyvavo aštuoni menininkai, kurių meno kūriniai nuo rugpjūčio 7 dienos eksponuojami Šakių kultūros centre.

Nuotr. Plenere paveikslus tapė dailininkai iš Lenkijos Barbara Koleinik ir Zbigniev Mierunski.

Praėjusią savaitę kaimo turizmo sodyboje „Mockynė“ keletą dienų vyko dailininkų pleneras „Kalbanti žemė 2010“. Tai jau septintasis pleneras, kuris, pasak Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiosios specialistės Aurelijos Papievienės, ilgai buvo sprendžiama bus ar nebus. Tačiau, kaip sakoma, gerai, kai viskas gerai baigiasi. Šiemet aštuoni plenero menininkai: Ramūnas Dagys, Vytautas Kaunas, Gintaras Pankevičius, Lolita Rūgytė, Audronė Vorevičienė, Algimantas Vorevičius ir dailininkai iš Lenkijos Barbara Koleinik ir Zbigniev Mierunski keletą dienų tapė mūsų gimtojo kraštovaizdžio peizažus.
 
Nors dailininkų šių metų plenere buvo gerokai mažiau nei ankstesniais metais, bet žiūrovams paganyti akis buvo į ką. Kiekvienas jų nutapė įspūdingo grožio paveikslus, kurių parodos atidarymas įvyko rugpjūčio 7 dieną Šakių kultūros centre. Parodos atidarymo šventėje dalyvavę dailininkai neslėpė džiaugsmo galėję vėl dalyvauti šiame plenere. „Jeigu ne tie plenerai, tai tikrai neturėtume galimybės nutapyti tas nuostabias mūsų krašto vietas, nuostabius peizažus. Tuos vaizdus, kuriuos matome pravažiuodami pakeliui, bet paprastai tam stinga laiko“,- kalbėjo plenero dalyvė L. Rūgytė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.