150–osios J. Jablonskio gimimo metinės

minejimasŠiemet minime 150-ąsias kalbininko Jono Jablonskio gimimo metines. Šiai progai buvo skirta spalio 7-8 d. vykusi Lietuvių kalbos instituto ir Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros surengta tarptautinė konferencija „Jonas Jablonskis ir bendrinės lietuvių kalbos šimtmetis“. Kas šiandien mūsų visuomenei yra Jablonskis, kadaise Vydūno vadintas lietuvių kalbos sąžine? Kaip šiandien Europoje gyvuoja bendrinės kalbos, kai trūkinėja kažkada buvęs tamprus ryšys: žemė – tauta - kalba?

Nuotr. Minėdami kalbininko gimimo metines svečiai viešėjo ir mūsų rajone, lankėsi Zanavykų krašto muziejuje, Zyplių dvare, kituose kultūriniuose objektuose.


Minėdami Jono Jablonskio  gimimo metines, apie 30 konferencijos dalyvių, mokslininkų, mokslinių darbuotojų lankėsi ir mūsų rajone. Jie aplankė kalbininko tėviškę Rygiškių kaime, Zanavykų krašto muziejų, Zyplių dvarą.
Zanavykų krašto muziejuje svečius pasitiko Šakių rajono meras Juozas Bertašius, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, muziejaus specialistė etnografijai Rima Vasaitienė. Meras svečiams papasakojo apie rajono gyvenimą, A. Kasparevičienė kalbėjo apie muziejaus plėtrą, geresnes sąlygas ir planus ateityje pagrindines ekspozicijas perkelti į Zyplių dvarą. R. Vasaitienė pristatė muziejų, apžvelgė edukacinę - etnokultūrinę veiklą.

Visą ekskursijos laiką svečius po rajoną lydėjo Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja A. Kasparevičienė. Ji teigė, kad konferencijos dalyviai žavėjosi kultūros paveldo objektų rekonstrukcija ir restauracija rajone, ateities planais.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.