Naumiestiečiai pagerbė poetę ir jos kūrybą

knygeles_pristatymasLapkričio 18 dieną nemažas būrys naumiestiečių susirinko į Vinco Kudirkos muziejaus salę, kur buvo pristatyta mūsų kraštietės, poetės Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės antroji poezijos knygelė „Prisimink mane“. Šios knygelės išleidimas sutapo su pirmųjų poetės mirties metinių minėjimu.

Nuotr. Poetės Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės antrosios poezijos knygelės „Prisimink mane“ pristatymo akimirkos.


Pirmoje knygelės pristatymo dalyje Kudirkos Naumiesčio kultūros centro poezijos teatras, vadovaujamas Laimos Mockevičienės parodė kompoziciją, kurios metu buvo skaitomi eilėraščiai iš abiejų poetės Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės poezijos knygelių. Taip pat buvo dainuojamos dainos, sukurtos pagal naumiestietės poetės eiles, o jos anūkė, moksleivė Evelina Kuraitė padeklamavo eilėraštį „Motinos ilgesys“.

Buvo prisiminta ir pirmoji Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės  poezijos knygelė „Našlaitės dalia“. Toks pavadinimas parinktas neatsitiktinai. Ramutė, nesulaukusi nei vienerių metukų, neteko savo mamos ir augdama be jos patyrė skaudžią našlaitėlės dalią.
 
Antroje renginio dalyje nuoširdžiais ir šiltais prisiminimais dalijosi geras Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės bičiulis, pirmosios knygelės sudarytojas Stanislovas Eugenijus Poniškaitis bei poetės sūnus Vygintas Kuras. Apie poetės kūrybą kalbėjo ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Kaminskienė.

Po renginio kiekvienas jo dalyvis gavo dovanų  tiek pirmąją, tiek antrąją Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės poezijos knygelę.

Šakių rajono savivaldybės vicemeras Algimantas Damijonaitis padėkojo poetės sūnui V. Kurui už renginį, skirtą paminėti Mamos ilgą, nuoširdų ir prasmingą kūrybinį darbą. Kitąmet poetei Ramutei Vaičiūnaitei – Kurienei būtų sukakę septyniasdešimt metų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.