Cirkas džiugino šakiečius ir miesto svečius

sypsenaPraėjusį savaitgalį Šakiuose vyko tarptautinis cirko festivalis - konkursas „Cirko žiburiai - 2010“. Maži ir dideli šakiečiai bei Šakių miesto svečiai turėjo puikią galimybę regėti jaunųjų cirko artistų pasirodymus, vykusius Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre. Festivalyje dalyvavusių septynių šalių artistų komandinius ir individualius pasirodymus vertino kompetentinga komisija.  

Nuotr. Tarptautiniame cirko festivalyje - konkurse „Cirko žiburiai - 2010“ geriausio kolektyvo vardą pelnė Šakių kultūros centro cirko studija „Šypsena“.

Po dviejų metų pertraukos Šakiuose vėl vyko tarptautinis cirko festivalis – konkursas „Cirko žiburiai - 2010“. Šį renginį Šakių mieste surengti iniciavo Šakių kultūros centro cirko studijos „Šypsena“ vadovai Itana ir Raimondas Januševičiai. Jaunimo kūrybos ir sporto centre šeštadienį vyko konkursiniai cirko studijų pasirodymai. Cirko festivalio – konkurso žiūrovus neregėtais įvairių žanrų pasirodymais džiugino net septynių šalių jaunieji cirko artistai iki 18 metų. Į Šakius parodyti savo gebėjimus atvyko cirko studijos „Šypsena“ ir „Dzūkija“ iš Lietuvos, „Jauniba“ iš Latvijos, „Argo“ ir „Čiudaki“ iš Ukrainos, „XXI amžiaus viltys“ iš Rusijos, „Fantazory“ ir „Feerija“ iš Baltarusijos, „Norrkoping ir variete“ iš Švedijos, „Larbi“ iš Šveicarijos. Antrąją festivalio dieną, sekmadienį, vyko geriausiųjų pasirodymų programa, taip pat buvo apdovanoti visų cirko žanrų pirmųjų trijų vietų laimėtojai.
 
Šakiečių džiaugsmui festivalyje – konkurse „Cirko žiburiai - 2010“ geriausio kolektyvo vardą pelnė Šakių kultūros centro cirko studija „Šypsena“, kuri buvo apdovanota 250 eurų piniginiu prizu. Šį prizą skyrė rajono meras Juozas Bertašius. Antrąją vietą iškovojo ukrainiečių cirko studija „Argo“ ir gavo LKU Zanavykų bankelio įsteigtą 150 eurų piniginį prizą. Trečiosios vietos buvo skirtos net dviems kolektyvams. Tai baltarusių cirko studijai „Fantaziory“, kuri gavo  Šakių auto-sporto klubo ,,4X4 Šakiai” įsteigtą 100 eurų prizą, ir cirko studijai „XXI amžiaus viltys“ iš Rusijos. Šios studijos artistams buvo skirta laikraščio „Draugas“ įsteigtas 100 eurų piniginis prizas.

Festivalio – konkurso „Cirko žiburiai - 2010“ kompetentinga komisija, vadovaujama Lietuvos „Baltijos“ cirko direktoriaus Petro Variakojo, išrinko geriausius jaunuosius artistus įvairiuose cirko žanruose: akrobatikos, ekvilibristikos, oro gimnastikos, plastikos, originalaus numerio, žongliravimo. Beje, nemažai prizinių vietų atskiruose žanruose laimėjo šakiečių cirko studijos „Šypsena“ artistai. Akrobatikos žanro artistės Akvilė Vaičaitytė, Rūta Kiverytė, Erika Januševičiūtė, Sandra Bendoriūtė laimėjo trečiąją vietą. Taip pat trečiąją vietą iškovojo šakietė Iveta Danieliūtė oro gimnastikos 16-18 metų žanro pasirodyme. Antrąją vietą originalaus žanro numerio pasirodyme laimėjo Sandra Bendoriūtė, Gabija Česnauskaitė, Kristina Gaižauskaitė, Karolina Išganaitytė. Plastikos žanro pasirodyme trečiąją vietą laimėjo Rūta Kiverytė. Specialus vertinimo komisijos prizas atiteko ir šakiečiui Jurui Pratusevičiui, jam buvo įteiktas „Baltijos cirkas“ įsteigtas prizas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.