Nominuoti rajono jaunimo veiklą skatinantys aktyvistai

bakaiteGruodžio  17 dieną kultūros centre „Jaunystė“ vyko jaunimo konferencija  ,,Įjunk šviesą“, skirta 2010 metų jaunimo veiklos apibendrinimui. Tradiciškai rajono jaunimo veiklai nusipelniusiems asmenims buvo skirtos penkios nominacijos.

Nuotr. Šakių jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkei A. Bakaitei dovaną įteikė Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja A. Kasparevičienė.

Praėjusio penktadienio popietę Šakių rajono jaunimas, jaunimo organizacijos, neformalių jaunimo grupių, organizacijų, dirbančių su jaunimu, atstovai bei besidomintieji jaunimo veikla dalyvavo konferencijoje „Įjunk šviesą“, skirtoje 2010 metų jaunimo veiklos aptarimui. Renginyje dalyvavo meras Juozas Bertašius, vicemeras Algimantas Damijonaitis, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė bei Seimo narys Mindaugas Bastys. Beje, jaunimo renginyje buvo vos pusšimtis. Pirmasis susirinkusiuosius pasveikino meras J. Bertašius, pabrėždamas, kad Šakių rajono savivaldybė dirba jaunimo labui. Pasak mero, daroma viskas, kad jaunimas liktų rajone, kad jis turėtų, kur praleisti laisvalaikį.
 
Konferencijos pradžioje 250 litų piniginėmis premijomis ir Padėkos raštais buvo apdovanoti labiausiai šiais metais rajono jaunimo veiklai nusipelniusieji. Nominacija „Jaunimo organizacija“ buvo įteikta Lietuvos vaiko teisių gynimo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šakių skyriaus pirmininkei Jūratei Arštikaitienei už dešimties metų įvairiapusę veiklą, susijusią su vaiko teisių apsauga. Nominacijos „Jaunimo indėlis“ premija buvo įteikta Šakių „Varpo“ vidurinei mokyklai ir jos direktoriui Vitui Daniliauskui už dvidešimties metų sėkmingą kūrybinę veiklą, telkiant, aktyvinant ir skatinant mokyklos bendruomenę idėjų įgyvendinimui. Už iniciatyvą įrengiant sporto aikštyną Šakiuose ir jo pritaikymą jaunimo laisvalaikio užimtumui nominacijos „Jaunimo iniciatyva“ premija buvo įteikta sporto klubo „Audra“ prezidentui Kęstučiui Smirnovui. Atsiimdamas padėką, K. Smirnovas nepamiršo padėkoti savivaldybei, kuri taip pat prisidėjo prie jo inicijuoto projekto įgyvendinimo. Tuo buvo ypač sužavėtas meras J. Bertašius, kuris ir tikėjosi, kad K. Smirnovas nepamirš paminėti savivaldybės. Nominacija „Jaunimo partneris“ už visokeriopą pagalbą jaunimui, jaunų žmonių iniciatyvų palaikymą ir indėlį, formuojant teigiamą jaunimo įvaizdį visuomenėje buvo įteikta Seimo nariui Mindaugui Basčiui. Atsiimdamas nominaciją Seimo narys sakė esąs maloniai nustebintas. Jam skirtos nominacijos piniginis prizas paskirtas Šakių rajono jaunimo sąjungai „Apskritasis stalas“.

Nominacija „Jaunimo renginys“ atiteko Šakių jaunimo sąjungai „Apskritasis stalas“, vadovaujamai pirmininkės Aistės Bakaitės. Premija įteikta už suorganizuotą Šakių jaunimo dieną „Įjunk šviesą“ ir už jaunimo aktyvumo, savarankiškumo ir savanoriškos veiklos skatinimą. Reikia nepamiršti, kad ir pernai šis renginys pelnė tą pačią nominaciją.

Po apdovanojimų konferencijoje buvo pristatyta nominacijas laimėjusiųjų organizacijų veikla.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.