„Eruditų turnyre“ gėdos nepadarė

eruditaiGruodžio pirmąją savaitę Vilniuje vykusiame ,,Eruditų turnyre“ dalyvavo šeši Gelgaudiškio vidurinės mokyklos 8 – 10 klasių mokiniai: Evelina Sederevičiūtė, Gertrūda Rudaitytė, Marius Jakas, Aleksas Narkevičius, Rimantas Pašukas, Inga Višinskaitė. Juos į renginį lydėjo mokytojas Antanas Rudaitis.

Nuotr. Vilniuje vykusiame ,,Eruditų turnyre“ dalyvavo šeši Gelgaudiškio vidurinės mokyklos 8 – 10 klasių mokiniai.

Pasak gelgaudiškiečių, konkurso užduotys buvo netikėtos ir priverčiančios gerai „pasukti“ galveles. Pavyzdžiui, visos komandos turėjo sugalvoti, kaip galima išgauti energijos. Mūsų rajono jaunųjų eruditų komanda siūlė gaudyti žaibus ir naudoti jų energiją. Kita keistoka užduotis - įsivaizduoti, kad mokiniai atsiduria Mėnulyje ir, turėdami tik vieną teleskopą, privalo įrodyti, kad Žemėje egzistuoja gyvybė.

Taigi užduotys buvo tikrai ypatingos. Reikėjo ir žinių, ir naujo požiūrio į pasaulį, ir išradingumo. Nors Gelgaudiškio vidurinės mokyklos moksleiviai prizinės vietos neužėmė, bet gėdos savo rajonui ir mokyklai irgi nepadarė. Užtat patirties ir žinių tikrai pasisėmė daug. Komandos nariai mano, kad buvo „apie viduriuką“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.